• Головна
  • За період проведення АТО до поліції Донеччини надійшло 1331 повідомлення про зникнення дітей
17:00, 25 травня 2017 р.

За період проведення АТО до поліції Донеччини надійшло 1331 повідомлення про зникнення дітей

З початку 2017 року на Донеччині зникли 167 дітей, не розшуканою лишилася одна дитина. Більше 95% дітей були розшукані у перші години після зникнення.

За період проведення АТО до поліції Донеччини надійшло 1331 повідомлення про зникнення дітей, фото-1

Сьогодні - День зниклих безвісти дітей. Історія цього дня почалась в 1979 році, коли в США після школи не повернувся додому шестирічний хлопчик.

Зникають діти і на Донеччині. Причини різні – найчастіше підлітки йдуть з дому або інтернатів через непорозуміння з близькими, конфлікти з однолітками.

У переважній більшості рідний дім або навчально-виховні заклади залишають підлітки 13-15 років. На другому місці – малеча 1-9 років, яка губиться на вулиці. Бажання піти світ за очі не залежить від статі - серед втікачів хлопців та дівчат майже порівну.

У 80% випадків уходів з дому підлітки тікають від власних батьків. Залишити домівку дітей змушують байдужість або насильство від найрідніших людей, їхні п’янство та знущання, низький достаток у родині.

Нерідко школярі вирішують самостійно заробляти, бажають випробувати себе у «дорослому житті». Але така «самостійність» - як правило, також наслідок того, що дитині не вистачає затишку та тепла вдома, що батьки не створили умов для проживання дитини або роблять усе, аби вона зникла з їхнього життя. Так, двоє хлопчиків у Волноваському районі втекли від матері-тирана, двоє дітей якої вже померли через її небажання дбати про них. Діти самі на вулиці у прифронтовому районі - це могло завершитися трагедією, якби не сусідка, яка виявилася турботливішою, ніж рідна мати, та поліцейські.

Вихованці інтернатів та притулків мріють про дім, люблячих рідних та вирушають на їхні пошуки. Крім того, нерідко при направленні дитини до спецзакладу не враховуються її побажання, а також через відсутність соціальної та психологічної адаптації до нормальних умов життя хлопці та дівчата, які проводили тривалий час на вулиці, не витримують морального тиску та знову пускаються у мандри.

- Час після зникнення дитини - найстрашніший для їх близьких. В зоні АТО ми приділяємо найбільшу увагу розшуку дітей, адже коли дитина опиняється на вулиці сам на сам, є великий ризик, що вона стане жертвою злочину, - зазначив заступник глави Нацполіції-начальник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.

Генерал наголосив, що в зоні проведення антитерористичної операції повідомлення про зникнення дитини відносяться до надзвичайних ситуацій. У кожному такому випадку за тривогою підіймається весь територіальний підрозділ поліції.

Важлива кожна секунда – окрім небезпеки, яка очікує на дитину зазвичай у мирному регіоні, на Донеччині загроза є ще більшою – зброя та бойові припаси, які скупчуються у регіоні.

Найважливіший фактор, який впливає на ефективність пошуків, – максимально оперативне звернення до поліції. Нерідко, коли батьки вирішують шукати малечу власними силами, у результаті тільки втрачають дорогоцінний час.

В’ячеслав Аброськін відзначив, що на 24 травня 2017 року поліцією Донеччини проводяться розшукові заходи щодо встановлення місцезнаходження 37 безвісно зниклих неповнолітніх громадян (яким на момент зникнення не виповнилося 18 років), з них 8 - ті, які на теперішній час лишаються неповнолітніми.

З початку проведення АТО на території Донецької області зареєстровано 1331 повідомлень щодо безвісно зниклих дітей. Так, у 2014 році зафіксовано 476 повідомлень, у 2015 - 288, 2016 – 400.

З початку 2017 року поліція розшукувала 167 дітей.

Співробітники поліції повертають дітей до родини, проводять з юними «мандрівниками», їх батьками індивідуальну роботу. А через якийсь час дитина знову опиняється на вулиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...