Мінус 500 тяжких злочинів за три місяці. Поліцейські попередили кожне четверте правопорушення

З початку року поліція Донеччини акцентувала увагу саме на запобіганні злочинам, які ведуть до непоправних наслідків. Метою правоохоронців було зберегти життя людей, особливо дітей в прифронтовому регіоні, де ризик стати жертвою злочину зростає у рази. Як результат - тільки кількість вбивств, тяжких тілесних ушкоджень та розбоїв скоротилася вдвічі.

Загалом за три місяці поточного року на Донеччині зареєстровано 2396 тяжких та особливо тяжких злочинів, це на 550 менше, ніж за аналогічний період минулого року, і їх кількість продовжує знижуватися.

Посилені заходи безпеки на міських вулицях та автошляхах, відкриття колл-центру 102, активний стоп-контроль на блокпостах, перевірки на залізничних та автовокзалах, чергування у відділеннях служби експрес-доставки, робота у проблемних родинах - поліцейські запроваджують все нові превентивні заходи, які дозволяють не тільки розкривати, але й попереджувати злочини.

Так, виявляючи сотні одиниць зброї та тисячі - боєприпасів, правоохоронці убезпечують людей від використання смертоносних предметів у злочинних цілях.

Вбивства. Сьогодні перед поліцейськими стоїть завдання відреагувати на кожний заклик про допомогу, вжити превентивних заходів, надати всю необхідну допомогу. Саме такий пріоритет визначив заступник голови Нацполіції України – очільник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін.

В цьому році скоєно 31 вбивство, з них розкрито - 29. Тоді як за аналогічний період минулого року було зареєстровано 71 такий злочин.

«Ідеальний» злочин, спланований 19-річним хлопцем, розкрили співробітники карного розшуку главку в Авдіївці у січні. Зловмисник спеціально заманив жертву у прифронтове місто, а після холоднокровного вбивства заховав тіло, сподіваючись, що жодних «кінців» не залишилося.

Тяжкі тілесні ушкодження. В результаті роботи з раніше засудженими, асоціальними особами, неблагополучними родинами поліцейським іноді вдається розірвати злочинне коло «алкоголь-ніж-розправа» та вберегти життя людей. А швидке реагування на виклик дозволяє затримати нападників на місці злочину.

Кількість тяжких тілесних ушкоджень зменшилася на 53%. З 22 випадків нерозкритим залишається лише один злочин. При цьому смертельні наслідки мали місце лише у 8 випадках, по 7 з них винуватці вже притягуються до відповідальності.

Любителів п’яних розборок поліцейські знаходять навіть роки потому – незважаючи на зміну місця мешкання та конспірацію. Так, в січні цього року поліцейські наздогнали маріупольця, який мало не відправив на той світ подружжя та рік ховався від закону в Одесі.

Розбої. Більше ніж вдвічі, з 56 до 27, скоротилася і кількість розбійних нападів на території Донеччини. Розкрито – майже 70% з них, над іншими продовжують працювати оперативники.

Лише два дні знадобилося правоохоронцям, аби розшукати зловмисника, який напав на самотню пенсіонерку в селищі Донському Волноваського району та поранив її у шию. Безхатько, який приїхав з окупованої Макіївки, ховався у підвалі тепломережі.

Також зменшилася кількість грабежів, крадіжок та угонів автомобілів. Варто відзначити, що з 47 зареєстрованих фактів викрадення транспортних засобів 10 – скоєні на тимчасово окупованій території. Наразі розкритий кожний четвертий угон.