Поліцейські закликають покровчан не довіряти незнайомим співрозмовникам

Аферисти використовують різні способи, аби знайти чергову жертву. Вони всіма доступними методами завойовують довіру потенційної жертви, і коли остання потрапляє на гачок, просять під різними приводами надіслати гроші, після чого одразу ж зникають.
«Ваш родич у біді» - шахрайська схема, яку зловмисника активно застосовують. Ця афера розрахована на емоційні переживання людини й сильне бажання допомогти близькій людині, яка потрапила у халепу. Шахраї телефонують друзям або родичам, видаючи себе або за самих жертв, або ж за представників певних професій (лікарі, слідчі, прокурори тощо), змальовують екстрену ситуацію (потрапив у лікарню, ДТП чи до відділку поліції) і благають терміново надіслати гроші, наприклад, на невідкладну операцію.
До речі, останнім часом поширена ще одна шахрайська схема на тему допомоги й «працює» вона у соціальних мережах. Шахраї зламують персональні сторінки людей і від їхнього імені розсилають листи друзям з проханням терміново позичити гроші, розповідаючи про травми, хвороби, життєві проблеми і т.д.
Аби не стати жертвою такого обману, слід дотримуватися простих правил. Перше, що потрібно зробити у такій ситуації — не бігти перераховувати кошти, а особисто перетелефонувати тій особі, яка начебто потрапила у біду. Якщо до неї не вдалось додзвонитися — це не привід для паніки. Зв’яжіться з іншими його родичами, друзями чи знайомими і з’ясуйте, коли його бачили востаннє і де він може бути. Врешті, перетелефонуйте до лікарні чи поліцейського відділку і запитайте, чи така людина до них доставлялася.
Не дайте себе ошукати! Якщо ви все ж таки потрапили на гачок шахраїв, не зволікайте та одразу повідомте про це поліцію.