IT-технології все активніше входять в будь-які сфери людської діяльності. Цьому процесу сприяє повсюдне поширення інтернет, викликаючи ефект розкручування спіралі з постійно зростаючим числом споживачів, а також виробників послуг і товарів.

Бурхливе поширення комп'ютерної техніки та інших гаджетів, показує, що інформаційна техніка здатна створювати революційні зміни в економіці, технологіях, виробництві і продажах.

Особливу пильніше увагу фахівці в області IT- технологій сьогодні сфокусували на торгівлі і торгових відносинах. Очікується, що найближчим часом обсяги електронної комерції можуть перевершити найсміливіші очікування і глобально змінити цю сферу. Ці та інші питання, пов'язані з перспективами продажу на ринку автозапчастин був присвячений бізнес форум «Avto.Pro Інновації 2016», що відбувся в Одесі у вересні 2016 року.

Про перспективи ринку продажу автомобільних деталей

Захід зібрав учасників ринку автозапчастин, де розглядалися нові можливості, які представила їм торгова площадка https://avtopro.ua - один з організаторів форуму. Сьогодні ресурс пропонує всім учасникам ринку об'єднатися на єдиній платформі, з метою взаємодії, ефективного продажу і збільшення прибутку.

Торговий майданчик Avto.Pro був створен як вузькоспеціалізований ресурс близько п'яти років тому. Вдалий союз продавців з багатим досвідом в області продажів і програмістів, що створили якісний електронний каталог, дозволили ресурсу стати визнаним лідером у сфері електронного продажу автомобільними деталями.

Компанія поділилася своїм досвідом і розповіла про перспективи, які відкриваються перед іншими продавцями і їх партнерами.

Що таке маркетплейс?

Торговий майданчик, електронна торговельна площадка і маркетплейс - це, по суті, одне і те ж. Бізнес модель тут наступна: є товар, є постачальник і є платформа, метою якої є допомагати постачальнику продавати товар.

Сьогоднішня тенденція така, що людям не подобається, коли їм щось нав'язують, тому вони сам йдуть на торговельні майданчики, де можуть вибирати товари, порівнювати ціни і виробників. Традиційний маркетинг не зникає повністю, але стає все менш ефективним.

Як працює товарна торгова площадка

Якщо продавець хоче продавати автодеталі в інтернет і у нього є вихід на постачальників, то можна відкрити інтернет магазин. Але досвід показує, що це дуже накладно, особливо з урахуванням особливостей ринку автозапчастин, де номенклатура може налічувати сотні і тисячі деталей, для кожної з яких необхідно підтримувати актуальність інформації про сумісність з марками автомобілів.

Тут більш ефективним буде взяти участь в електронному каталозі. При цьому не потрібно витрачати грошей на рекламу, утримання складу і доставку товарів. Продавець замовляє модуль на торговому майданчику та зв'язується з постачальниками.