Азіатська кухня не тільки вважається вишуканою і смачною, а й визнана однією з найздоровіших в світі. Особливо поширені японські страви - різноманітні суші, роли. Вони відносно прості в приготуванні, практично не містять особливо хитромудрих інгредієнтів, мають гармонійним збалансованим смаком. Суші-бари і ресторани японської кухні є практично в кожному місті. З огляду на попит на смачну корисну їжу, заклади часто пропонують своїм відвідувачам японське меню. Великим попитом користуються ресторани, що спеціалізуються на стравах кухні Азії, а також служби замовлення і доставка суші Львів в офіс, додому. Це прекрасна альтернатива фаст-фуду, що приносить користь і задоволення.

З огляду на популярність суші та ролів, питання як стати кухарем сушистом часто цікавить людей, які шукають роботу в сфері громадського харчування.

В Японії для того, щоб називатися професійним сушистом, необхідна 25-річна практика. Кухар переймає секрети приготування суші у досвідчених суші-шефів, відточує майстерність десятками років, прагнучи до досконалості. У нашій країні специфіка дещо інша.

По-перше, виїхати до Японії і осягати мистецтво приготування суші роками може дозволити собі далеко не кожен. Крім того, екзотичний смак і специфічна рецептура суші адаптовані під запити європейських споживачів, кухар працює зі знайомими продуктами. Більш того, деякі мережі ресторанів японської кухні, набираючи бажаючих стати сушистом, навіть не вимагають спеціальної освіти в сфері харчової промисловості. Вони розвивають співробітників «з нуля», навчаючи правильно варити і зберігати рис, нарізати рибу, не пошкоджуючи її волокна, точити спеціальні ножі для суші (заточка одного ножа займає до 1,5 годин), попутно пояснюючи технологію виробництва, вимоги до якості продуктів харчування , специфіку роботи з рибою.

Отримавши теоретичну базу і пройшовши практичну підготовку, такий кандидат стає «роллщіком» і може приступати до виконання найпростіших функцій - під керівництвом шефа і більш досвідчених колег. При бажанні, націленості на результат, стати сушистом може кожен, але все ж якщо ви хочете зробити кар'єру цій сфері - то без спеціальної освіти не обійтися.

Зацікавленим в професії варто знати про те, що головні обов'язки кухаря сушиста полягають у наступному. Приготування суші (іноді інших страв японської кухні) відповідно до прийнятих в ресторані стандартам, з дотриманням санітарно-гігієнічних норм; замовлення продуктів, контроль регулярності поставок необхідних для виробництва страв інгредієнтів.