У кожного з нас є свій будинок. Це може бути приватний будинок, обнесений парканом або ж квартира в багатоповерховому будинку.

Можливо хтось тільки планує покупку свого житла, а є і ті, хто продає. Для кожного з випадків необхідно мати повний пакет технічної документації на квартиру або будинок. На https://a-bti.com/ua допоможуть кваліфіковані спеціалісти владнати документи на нерухомість.

 

Почнемо з технічного паспорта на квартиру (будинок). Це такий документ, де вказуються всі параметри і розміри житла. Обов'язковою умовою є наявність позначки, з якого матеріалу виготовлена ​​квартира. Є план, побудований в масштабі з усіма довжинами і висотами. Відображається весь оздоблювальний матеріал (плитка у ванній кімнаті, на кухні або на підлозі), лінолеум або паркет. Чи є балкон, засклений або відкритий.

Так само в технічному паспорті вказується первинна вартість квартири, і вона дуже сильно відрізняється від ринкових цін.

Видачею та підготовкою технічної документації на квартиру (будинок) займається спеціалізована організація - Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Подібні організації є в кожному регіоні країни, в кожному місті. Тут ведеться облік всіх об'єктів нерухомості. Як правило, технічний паспорт видається перший раз при новій споруді квартири або будинку і надалі туди вносять будь-які зміни. Терміну придатності він не має. Тобто цей документ має свої силу при будь-яких змінах законодавства.

Кадастровий паспорт - це документ, взятий з державного кадастру нерухомості. Необхідний такий паспорт при проведенні операцій і реєстрації прав. Видається він на підставі технічного паспорта.

Як вже говорилося, БТІ видає паспорти. Як це відбувається. Після закінчення будівництва багатоквартирного будинку, забудовник йде в БТІ і робить замовлення на отримання документів на будинок. Потім для кожної окремої квартири паспорт видається за запитом власника. Послуги роботи БТІ платні і вартість встановлюється законодавством. В середньому це буде, коштувати дев'ятсот рублів.

В результаті, власнику видається документ, в якому вказується фактичне перебування об'єкта нерухомості. По-простому - адреса. Вказується власник і первинна вартість квартири. Також описується сам об'єкт, рік побудови, кількість поверхів в будинку і повний опис квартири. Закріплюються інвентарні та кадастрові номери. Термін виконання робіт становить близько двох тижнів. Техпаспорт зберігається у власника об'єкта нерухомості.