Очищення зубів складається з декількох етапів, під час яких слід використовувати не тільки зубну щітку та зубну пасту, а й зубну нитку, скребок для язика та правильно підібрану систему для полоскання рота, докладніше ви можете дізнатися на сайті https://healthydent.ua/uk.

Як правильно чистити зуби?

Очищення всієї ротової порожнини складається з чотирьох етапів: очищення міжзубних просторів зубними нитками, чищення зубів зубною щіткою та зубною пастою, очищення язика спеціальним скребком та полоскання рота рідиною. Очищення зубів є дуже важливим, але дослідження показують, що майже 4 мільйони українців  цього не роблять. У свою чергу 800 тисяч навіть не мають зубної щітки. Крім того, люди бояться стоматолога, а кожен п'ятий громадянин нашої країни просто не може цього собі дозволити. Недарма 90 відсотків суспільства має погані зуби, тому не дивно, що 51% людей старше 40 років носять протези, а 50% людей старших 65 років - абсолютно беззубі.

Як правильно чистити зуби - зубна нитка

Перед чищенням зубів щіткою спеціалістами стоматології Healthy Dent рекомендується гігієнічна чистка зубів зубною ниткою. Як користуватися зубною ниткою? Відріжте досить довгу нитку і обмотайте кінці вказівних пальців обох рук. Потім просуньте нитку між зубами і акуратно просуньте її набік, обернувши основу сусідніх зубів.

Якщо ви чистите верхні зуби, завжди тягніть нитку вниз, а якщо верхні зуби, нанизайте нитку вгору. Завжди використовуйте нову, свіжу нитку при чищенні наступного міжзубного простору. Очистка повинна тривати трохи більше хвилини.

Як правильно чистити зуби? Відповідні прийоми чищення

Спеціалісти стоматології Healthy Dent рекомендують почати чистити зуби із зовнішньої сторони зубів, стиснувши щелепу. Потім відкрийте їх, щоб приступити до очищення жувальних поверхонь, а потім до внутрішніх частин зубів.

Існує два найкращі методи чищення зубів:

  • круговий - головка щітки проходить перпендикулярно очищеній лінії зуба. При чищенні робіть ніжні кругові рухи;
  • підмітання - головка щітки буде встановлена ​​під кутом 45 градусів і зробить з нею невеликі кругові рухи навколо ясен, потім підмітаючи знизу вгору і навпаки.

 Як чистити язик?

Неприємний запах з рота може бути викликаний бактеріями, накопиченими на язикових бородавках, тому після чищення зубів слід акуратно очистити язик, а також піднебіння. Язик можна почистити зубною щіткою. Досить протерти поверхню язика протилежною частиною щітки - таким чином значна частина бактерій і наліт на його поверхні слід видалити. Однак деякі стоматологи кажуть, що під час цієї процедури бактерії потрапляють вглиб рота і не видаляються. Тому замість зубної щітки можна використовувати спеціальний скребок для язика.

 Як почистити язик за допомогою скребка?

Досить провести його кілька разів по поверхні язика від його кореня до самого кінця, а також по боках. Таким чином буде видалено більшість бактерій. Після процедури прополощіть рот водою або рідиною для полоскання.

Очищення зубів після кожного прийому їжі повинно бути нормою, щоб не давати бактеріям поживних речовин у вигляді залишків їжі. Тому чищення зубів слід повторювати не рідше двох разів на день. Кожен раз він повинен тривати не менше 2 хвилин.