Багато батьків вважають за краще купувати своїм дітям в школу українськi вишиванки. Це дійсно хороша альтернатива звичайним блузкам і сорочкам, що виглядають нудно і звичайно. Крім того, вишиванки дитячі, прикрашенi багатою вишивкою, виховують любов до батьківщини і вірність традиціям.

Матеріал

Дитячі вишиванки виготовляються з різних матеріалів. Однак найкраще купувати моделі з натуральних тканин, які відрізняються екологічністю і натуральністю. Найбільш популярними серед них є такі матеріали:

  • паплін;

  • шовк;

  • домотканий і фабричний льон;

  • бавовна;

  • віскоза.

Сорочки з натуральних тканин дуже комфортні в носінні. Матеріал не викликає роздратування на ніжній дитячій шкірі, є комфортним до тіла, добре вбирає вологу і пропускає повітря. Єдиний мінус полягає в тому, що він швидко мнеться, тому шкільну сорочку доведеться гладити щодня.

Багато виробників вишиванок використовують комбіновані матеріали. У їх складі є натуральні і штучні волокна в співвідношенні 70% до 30%. Тому вони поєднують в собі натуральність і практичність, а ще стоять недорого.

А ось від вишиванок, в складі матеріалу яких більше 50% синтетики краще відмовитися. Дитині в них буде дуже некомфортно. Особливо влітку, так як матеріал не «дихає».

Дизайн

Стильні вишиванки на дітей представлені в різноманітті дизайну. Сорочки на хлопців мають такі особливості:

  • простий вільний крій;

  • довгі або короткі рукава;

  • сувора колірна гамма;

  • геометричний або анималистический візерунок.

Вишиванки для дівчаток представлені в трьох видах. Є сорочки, туніки і сукні. Вони, як правило мають багату вишивку, орнамент якої рослинний.

Розмір

У шкільні роки діти швидко ростуть. Тому брати розмір навмання не варто. Краще озброїтися сантиметром і виміряти обхват грудей. Отримане значення слід розділити на два і зіставити з міжнародною таблицею розмірів. Варто відзначити, що якщо дитина повна, додатково слід виміряти талію.

Тип вишивки

Вишивка може бути ручної та машинної. Який варіант краще, однозначно відповісти не можна. Ручна вишивка автентична, ексклюзивна, акуратна. Вона ввібрала в себе енергетику майстрині, яка вишивала сорочку. На створення такої вишиванки йде не один місяць, тому коштує вона порівняно дорого. Чи має сенс купувати такий виріб дитині, яка навряд чи зрозуміє всю його цінність? Напевно ні. До того ж діти дуже швидко виростають з речей і може статися так, що вже через рік сорочка стане маленькою.

Вишиванка з машинною вишивкою є бюджетною альтернативою. При цьому за своїми зовнішніми якостями вона практично нічим не поступається. Низька вартість обумовлена ​​тим, що на виробництво однієї такої вишиванки йде всього кілька годин.