Нагрівальні мати задумані для того, щоб прогрівати підлогу. Вони використовуються тоді, коли відсутня можливість або бажання робити стяжку для теплої підлоги і, тим самим, збільшувати товщину підлоги. Мати ж укладаються в шар плиткового клею під час укладання плитки. В такому випадку вони поміщаються в 2-3 мм шар клею. Процес регулювання температури відбувається за допомогою терморегулятора, який пов'язаний з температурним датчиком, вбудованим в підлогу.

Вигідно придбати нагрівальні мати для монтажу теплого полу ви можете в інтернет-магазині tepla-domivka.com вже зараз!

Нагрівальні мати являють собою кабелі невеликого діаметру (2,5-4,5 мм), укладені хвилею на скловолоконної сітці з фіксованим кроком. Ширина кроку зазвичай становить 50 сантиметрів. Безпосередньо кабелі можуть бути як одножильними, так і двожильними. Природно вони мають підвищену ізоляцією для забезпечення електробезпеки. Знизу кабелі мають захисний відображаючий екран. Підключаються вони до побутової мережі 220 В за допомогою звичайного проводу. З'єднання нагріваючих кабелів і звичайного проводу відбувається через сполучну муфту, яка також має захисну оболонку.

Переваги та недоліки нагрівальних матів

Відразу скажемо, що про переваги і недоліки цієї системи не можна сказати що-небудь однозначно, так як все досить відносно. По суті, у них відсутні недоліки, але є свої особливості. Для прикладу наведемо наступний момент. Двожильні нагрівальні мати для підлоги володіють одним холодним кінцем (для включення в мережу). Тому процес монтажу буде трохи простішим, тому що вам не буде потрібно протягувати другу сторону мату до точки кріплення терморегулятора (в принципі в початок). У одножильних є 2 дроти для підключення і тому вам доведеться один з проводів повертати в початок укладання. З першого погляду може здатися, що другий варіант більш проблематичний, проте це не зовсім так.

Використання 1-жильних нагрівальних матів веде до отримання певних вигод в порівнянні з їх 2-жильними аналогами. Перевагами буде наступне:

1. Одножильні системи будуть дешевше 2-жильних;

2. 1-жильні тонше своїх аналогів;

3. 1-жильні мають підвищену потужність і через це швидкість нагрівання буде вище.

Якщо подивитися на рівень електромагнітного випромінювання, то у нагрівальних матів він істотно нижче, ніж у звичайної проводки і в зв'язку з цим без побоювання можуть використовуватися будинки.

Як вибирати нагрівальні мати

Процес вибору нагрівального мату для монтажу електричного теплого полу відбувається з розрахунку площі, що обігрівається. Тобто вам потрібно розрахувати у Вашому приміщенні площу, яка буде обігріватися і після цього підбирати мат необхідного розміру.