Купити старий будинок за ціною вторинного житла і зробити в ньому ремонт або зайнятися переплануванням - це приваблива пропозиція. Але щоб почати хід будівництва потрібно вкласти багато сил, а не тільки фінансових коштів. Будівництво будинку, особливо, з економічного боку, представляє чималі труднощі. Як до нього підготуватися? Які формальності дотримати, щоб будинок був побудований відповідно до Закону? На порталі DOZVIL ви знайдете рішення на ці та подібні питання.

Будинок, як правило, будується протягом декількох років. Мало хто, наважуючись на цей крок, володіє знаннями і досвідом, які допомогли б полегшити виконання завдання. Купівля ділянки і проекту, це очевидні етапи, але на шляху до початку будівництва, є й інші формальності, про які не можна забувати. Добре їх знати ще перед тим, як приступити до дії.

Перш, ніж почати пошук проекту будинку, ви повинні вже мати ділянку під будівництво. Порядок такий - спочатку купити ділянку, а потім складати проект – це необхідно тому, що окремі параметри ділянки мають значення на те, який будинок можна на ньому побудувати. Звичайно, дуже важливим є місце розташування, але це відноситься, скоріше, на переваги і комфорту домочадців. Ділянка, яка знаходиться далеко від інфраструктури, як правило, дешевше, але її використання може привести до обтяжливої поїздки і пов'язаними з нею витратами. Така ділянка також може створити проблеми з комунікаціями або будівництвом відповідної під'їзної дороги. Такого роду аспекти варто розглянути, перш ніж купити обрану нерухомість.

Важливо не тільки місце розташування ділянки, але також її форма і орієнтація щодо сторін світу. Важливі також і інші характеристики ділянки; величина, довжина і ширина. Потрібно мати на увазі, що кожна більш менш типова форма, що значно відрізняється від квадрата, ускладнює вибір проекту. Серед менш поширених видів нерухомості найбільш часто зустрічаються так звані вузькі ділянки. Вони сприймаються важче з точки зору оптимального землекористування, але в їхньому випадку відносно легко підібрати відповідний дизайн проекту, тому що архітектори готують багато пропозицій спеціально для таких видів нерухомості.

Ще одна особливість, на яку слід звернути увагу, - це рельєф місцевості. Якщо ділянка знаходиться на пагорбі, то кількість проектів, які можна буде розглядати, буде значно обмежена. Найбільш зручним вважається ділянка з під'їздом, який розташований з північного боку. Серед готових проектів можна також знайти пропозиції, підготовлені спеціально для ділянок з в'їздом з південного боку, але їх значно менше.