Проблема якості води з кожним днем стає все гострішою. Державний контроль джерел водопостачання не забезпечує моніторинг всіх точок водозабору. Люди, які використовують пробурені свердловини, колодязі, повинні бути стурбовані якістю води, щоб мати впевненість в її безпеці й можливість правильно обирати фільтрувальні системи.

Сьогодні у вільному продажу є прибори для експрес-аналізу води, тест-системи для самостійних перевірок. Вартість проведення цих аналізів доступна, такі ціни на аналіз води дають можливість всім охочим провести його вдома. Дуже важливо провести аналіз саме власного джерела. У свердловинах, пробурених на одному й тому ж горизонті, вода неоднакова, навіть якщо вони розміщені в 50 метрах один від одного. Тому для вибору фільтрувальної системи свого джерела не можна використовувати результати аналізу води зі свердловини сусіда.

Найпростіший спосіб коректування фізичних, хімічних, біологічних показників – експрес-аналіз води, який ви можете придбати в NanoMarket, магазині аналізів та тестів.

Показники скороченого аналізу води

Зробити перевірку рекомендується, якщо помічені органолептичні зміни: помутніння, сторонній запах, смак. Виконати експрес-аналіз рекомендується, якщо поряд знаходиться вигрібна яма, перед покупкою земельної ділянки, після тривалої перерви в експлуатації джерела, наприклад, весною.

Прості тест-системи перевіряють наступні показники:

 • кислотність і жорсткість;
 • наявність і концентрація нітратів;
 • вміст хлору і заліза;
 • присутність нафтопродуктів.

Експрес-методи, розраховані на визначення від 4 до 10 характеристик, дають не повну картину, а тільки загальне уявлення про склад. Число показників, здатних прямо чи опосередковано вплинути на здоров’я людей, перевищує 13 тисяч.

Дослідження можна зробити безпосередньо на місці взяття проби.

Використання готових тест-наборів

Тест-система для експрес-аналізу води представляє собою набір з реактивами, індикаторами й найпростішими приборами. Для отримання найбільш достовірних результатів потрібно правильно підібрати функціональність тестів. Найбільш популярні види тестів для експрес-аналізу води:

 • Універсальні. Ними можна перевірити воду з підземного джерела, бутильовану, водопровідну. Обладнання застосовується в будь-яких умовах. Аналіз дозволяє встановити кислотність, жорсткість, ряд хімічних і бактеріологічних показників. Це найдорожчий варіант тестів.
 • Для відкритих джерел. Крім фізичних характеристик, в ході дослідження визначається вміст нітратів, марганцю, фторидів, заліза.
 • Тести для перевірки хлорованої води (з водопроводу) з можливістю перевірки на активний хлор.

Тести розраховані на проведення одного виміру, тому важливо дотримуватися правил забору проб та вказівок інструкції. Основні переваги експрес-аналізу води тест-системами:

 • просте застосування;
 • безпека;
 • компактність комплектів, можливість носити їх з собою;
 • достовірність (за умови дотримання правил застосування).