Муфти кабельні - це комплект спеціальних елементів, що застосовуються для з'єднання та кінцювання кабелів та дротів, які згодом використовуються для передачі електроенергії в лініях електропередач, електропідстанціях, електроустановках та зв'язку. Крім того, муфти кабельні часто використовуються при ремонтних роботах на пошкоджених ділянках силового кабелю. Купити якісні кабельні муфти по кращім цінам можна на сайті компанії UktProfit, що є лідером серед постачальників професійної кабельної арматури.

Характеристики кабельних муфт

Муфти кабельні характеризуються високими параметрами:
- термостійкості;
- стійкості до хімічних та механічних дій;
- стійкості до нерозповсюдження горіння та інше.

Залежно від набору характеристик виділяють різні види муфт:
- свинцеві;
- епоксидні;
- холодно- та термоусаджувальні.

Найбільше поширення отримали термоусджувальні кабельні муфти. Монтаж їх не такий трудомісткий, як у застарілих свинцевих або епоксидних кабельних муфт, але вимагає спеціальної підготовки та обізнаності в процесі.
Термоусаджувальна кабельна муфта забезпечує надійну й тривалу (до 30 років) експлуатацію кабельних ліній. Універсальність такої муфти дозволяє використовувати її для різних типів кабелів в різних варіаціях. Жорсткість арматури муфти робить її захищеною від механічних дій та стійкою до агресивного зовнішнього середовища. Недоліком такої муфти є недостатній захист від ультрафіолетового випромінювання.

Що треба знати для вибору муфти

Вибираючи необхідну кабельну муфту, необхідно знати наступні параметри кабелю, для якого, власне, вона використовуватиметься:
- робоча напруга;
- кількість жил;
- тип ізоляції;
- специфіку конструкції кабелю
(наявність захисних елементів);
- спосіб прокладення й підключення кабелю (усередині або поза приміщенням).

Типи муфт

Окрім вказаних вище параметрів, при виборі муфти необхідно звертати увагу на її тип. На сьогодні муфти кабельні розділені на декілька типів:

1.
Муфта кабельна сполучна
В
икористовується для з'єднання декількох кабелів в одну кабельну трасу або при ремонті пошкодженого кабелю.

2.
Муфта перехідна
Використовується
в тих випадках, коли необхідно виконати перехід з одного типу кабелю на інший.

3. Муфта відгалужу вальна
Використовується тоді, коли необхідно виконати відгалуження від основної (магістральної) кабельної лінії кабелем меншого перерізу.

4.
Муфта кінцева
В
икористовується, коли необхідно кінці кабелю або декількох кабелів "висадити" на шини розподільного пристрою, захисного апарату та ін.