Пропозиція готових планів будинків, доступна на ринку, надзвичайно багата, тому, коли ви вирішите будувати, перед вами буде справжній виклик! Вибір проекту визначає подальший комфорт використання об'єкта. Щоб полегшити це непросте рішення, потрібно знати всі аспекти будівництва та визначитись з пріоритетами.
Витрати або те, на що слід звертати увагу при виборі проекту будинку та плануванні бюджету
Неможливо говорити про вибір плану будинку, не витрачаючи велику частину часу на розмову про бюджет. І справа не лише в грошах, які ви заздалегідь відклали на придбання проекту. Це також ретельне планування того, як обраний проект вплине на решту витрат на будівництво.
Багато аспектів впливають на кінцеву ціну як проекту, так і будинку. Як загальне правило, можна припустити, що чим більша і складніша форма будівлі, тим вища вартість не тільки її будівництва, але й експлуатації. Невелика будівля з компактним корпусом і простим двосхилим дахом буде не тільки дешевшою, але також простіше обігріватися і краще зберігати тепло.
Цікавою і дедалі популярнішою ідеєю довгострокової економії є побудова енергоефективного або пасивного будинку. Витрати на будівництво набагато вищі, але конструкторські та технологічні рішення дозволяють значно заощадити енергоспоживання під час подальшої експлуатації.
Функціонально-просторове розташування та сторони світу
Ще одне дуже важливе питання, на яке потрібно звернути увагу при виборі проекту будинку, - це його функціональне та просторове планування. Комфортність користування будинком та витрати на його повсякденне використання залежатимуть від облаштування кімнат, їх кількості та пропорцій, а також від їх розташування відносно напрямків світу. Тому, вибираючи серед конструкцій будинків мрії, зверніть увагу на те, як через них пролягають комунікаційні шляхи і як проект буде працювати на вашій ділянці.
Ви повинні вибирати розмір будинку пропорційно кількості членів сім'ї, беручи до уваги потенційні зміни, наприклад можливість появи дитини. Кожен повинен мати вдома місце для індивідуальних занять та достатньо місця для своїх речей. Тож якщо, наприклад, у вас є двоє дітей, які зараз живуть разом в одній кімнаті, все одно сплануйте для кожного з них окремі спальні.
Скільки ванних кімнат, спалень, кімнат?
Серед дизайнерів, але також людей, які вже самі побудували будинок, ви можете знайти тлумачення, що вдома повинна бути:
-
1 ванна кімната на кожні 2 людини;
-
окрема спальня для кожного з домочадців або пари, яка спить разом + одна додаткова спальня (наприклад, для гостей).
Естетика - остаточне рішення
Безсумнівним критерієм вибору проекту будинку є також його естетичність. Тут немає правильних рішень, вибір залежить від вашого смаку. Хтось віддає перевагу сучасним формам будівель та сучасним інтер’єрам, інші - класичним будинкам, аргументуючи це тим, що вони більш затишні.