Бухгалтер — це досить популярна професія, адже такий фахівець потрібен в кожній компанії. Однак конкуренція на ринку праці в Україні зростає з кожним днем. Тому завдання кожного бухгалтера підвищувати свою кваліфікацію і залишатися конкурентоспроможним. Зробити це можна різними способами, наприклад пройти курси 1С або читати періодику за професійним спрямуванням.

Необхідність підвищення кваліфікації

Практика показує, що бухгалтер, який кожні 3-4 роки підвищує свою кваліфікацію, заробляє значно більше своїх колег. Річ у тому, що такий фахівець в курсі останніх тенденцій на ринку, він може користуватися новим програмним забезпеченням, добре орієнтується в змінах у законодавчій базі.

Однак проходити курси 1С бухгалтерія онлайн і перепідготовку в цілому потрібно не тільки для портфоліо. Бухгалтер, згідно з чинним законодавством, зобов'язаний кожні 3 роки атестуватися. В іншому випадку він може бути звільнений за невідповідність займаній посаді.

Необхідно також пам'ятати про те, що бухгалтер несе кримінальну відповідальність. Незнання змін в чинному законодавстві, методиках і способах ведення бухгалтерського обліку не звільняє його від цієї відповідальності. Тому своєчасне підвищення кваліфікації дозволить уникнути багатьох проблем.

Варіанти підвищення кваліфікації

Найдоступніший спосіб підвищення кваліфікації — це купувати друковані та онлайн-видання, які пов'язані з професійною діяльністю. Читання допоможе поглибити знання та отримати нову інформацію. Однак сертифікат за це отримати не можна, тому високий рівень компетентності доведеться доводити на практиці.

Набагато краще записатися на курси професійної компетенції. Новий матеріал викладає фахівець у зрозумілій і доступній формі, тому освоїти його не складе труднощів. А по закінченню курсів видається сертифікат.

Якщо на відвідування очних курсів немає часу, то можна пройти онлайн-курси, яких сьогодні безліч. Є спеціальні програми для головних бухгалтерів, фінансистів і так далі. Онлайн-навчання зручне з точки зору сприйняття матеріалу, можна переглядати одну тему кілька разів у будь-який час. Крім того, цінник на такі курси нижче, ніж на очні.

Переваги компетентних бухгалтерів

Деякі все ще сумніваються в необхідності проходити очні або дистанційні курси. На завершення статті ми наведемо кілька переваг, які отримують кваліфіковані фахівці:

  • кар'єрний ріст і, відповідно, висока заробітна плата;

  • можливість працювати в великій компанії або в бюджетній установі, але з підвищеним окладом;

  • здатність оптимізувати робочий процес і створити комфортні умови праці.

Сьогодні залишатися недосвідченими у своїй справі не можна, адже конкуренти не дрімають.