Наявність сайту не гарантує залучення нових клієнтів через інтернет у ваш бізнес. Перш ніж його побачать користувачі, необхідно зайнятися його просуванням у мережі, у простолюді - "розкруткою". Сьогодні інтернет-маркетинг є величезною самостійною сферою, в якій зосереджено велику кількість широко- і вузькоспрямованих фахівців. Пропозицій щодо залучення відвідувачів на сайт існує маса, як і методів, за допомогою яких це здійснюється.
Найпопулярніші методи розкрутки бізнесу в мережі:
- SEO просування – комплексна оптимізація ресурсу з упором на якісне наповнення – унікальний, корисний цікавий контент;
- Контекстна реклама – купівля місця на перших позиціях видачі пошукача за певними запитами;
- Просування у соціальних мережах - (SMM) поширення інформації в цільових групах та сторінках Facebook, Twitter, Tiktok;
- Таргетована реклама - більш ефективний показ рекламних оголошень розраховані на певні сегменти цільової аудиторії: за інтересами, рівнем матеріального доходу, освітнім цензом, геолокацією тощо;
- E-mail маркетинг – розсилка електронних листів, у тому числі смс-повідомлень;
- Просування через блогерів – оплата згадки чи відкритої реклами у блогерів мільйонників.
Якщо E-mail маркетинг і реклама, що таргетує, а також нативні згадки у блогерів вашого продукту ще можна реалізувати без наявності сайту, то такі канали залучення трафіку як SEO і PPC (контекстна реклама) - неможливі без нього. Це трохи ускладнює завдання, але результат у більшості випадків того вартий.
SEO-просування: умовно безкоштовний трафік
Просування складається з кількох основних напрямків. Головним вважається наповнення сайту релевантним, унікальним та цікавим для відвідувача контентом. При цьому йдеться не лише про текстові статті, а й про зображення, аудіо та відеофайли. Другим напрямком є зовнішня оптимізація – все, що пов'язане із зовнішніми посиланнями: реєстрація посилання на сайт у різних тематичних каталогах, довідниках, агрегаторах, тематичних блогах, ЗМІ. І нарешті, внутрішня оптимізація, що складається з усунення всіх помилок у коді, битих посилань, та інших несправностей, що ведуть до поганого юзабіліті, тривале завантаження сторінок тощо.
Ефект від SEO просування має відкладену, але пролонговану дію. Він буде корисним для довгострокових проектів. У довгостроковій перспективі вартість 1 клієнта стає найдешевшою, в порівнянні з іншими каналами. При цьому ефективність безпосередньо залежить від професіоналізму команди, яка займається просуванням. Також можна звертатися до приватних SEO-експертів, але при великих обсягах роботи однієї людини може не вистачати, тому рекомендується звертатися до професійних агентств з SEO. Також, одним із плюсів співпраці з компанією https://embo.com.ua/ є укладення договору та прозора фінансова складова.
Контекстна реклама: оплата за кожен клік
Основною перевагою контекстної реклами є отримання певного ефекту відразу після запуску рекламної кампанії. Для старту достатньо створити базовий сайт, наповнити контентом на базовому рівні і налаштувати рекламу в Google Ads. Після модерації кампанії та поповнення балансу, ваш сайт показуватимуть у спеціальному блоці над звичайними результатами пошуку.
З мінусів контекстної реклами можна виділити 2 основних пункти: якщо у вас закінчився баланс, реклама зупиняється і більше жоден відвідувач не зайде на ваш сайт. У випадку з SEO просуванням, якщо були досягнуті результати - ефект може зберігатися дуже тривалий час (навіть кілька років) після зупинки робіт. Другим мінусом є дорожнеча залучення одного клієнта, в порівнянні з SEO.
Що вибрати, SEO чи Контекстну рекламу?
Як видно з аналізу переваг та недоліків SEO просування та контекстної реклами вони використовують зовсім різні методи для досягнення одних і тих же цілей. При цьому мають діаметрально протилежні переваги та недоліки, які в сукупності можуть доповнювати або компенсувати один одного відповідно. Висновок простий - якщо вам потрібен трафік "тут і зараз", вибирайте контекстну рекламу, якщо ви готові працювати на перспективу, тоді дивіться у бік SEO. Але важливо розуміти, що ніхто не забороняє використовувати два канали одночасно, що тільки покращить впізнаваність вашого бренду.
Синергія SEO та PPC: взаємодоповнення
Не варто забувати, що обидва канали відмінно доповнюють один одного. Наприклад, за допомогою контексту можна “промацати” нішу та купівельну спроможність аудиторії, отримати перший трафік та відгуки від відвідувачів, після чого якщо результат сподобався – інвестувати у SEO напрямок для довгострокової перспективи. Також і базова SEO-розкрутка для сайту буде позитивна проектам, які купують платну рекламу в Google: якщо ваш сайт чітко оптимізований під запити, швидко завантажується, має потрібні ключові слова та правильні заголовки — вартість кліку для вас обійдеться нижче, ніж при неоптимізованому сайті. У результаті використання одночасно 2-х каналів для залучення трафіку стане вдалим рішенням практично для будь-якого сайту.