Польща – це успішна країна. Демонструє стрімке економічне зростання і підвищуються соціальні стандарти. Будучи повноправним членом Євросоюзу, країна прийняла і реалізує загальноєвропейські принципи, правила та освітні стандарти. Географічне положення, невисокі ціни на навчання і ряд інших плюсів роблять освіта в Польщі дуже привабливим для українців, білорусів, росіян та інших громадян країн пострадянського простору.

Освіта у Польщі для українців– це суцільний перелік переваг, ось деякі з них: висока якість освіти; престижність; диплом визнається всіма європейськими країнами; високі соціальні стандарти проживання; доступне за ціною навчання та проживання; можливість навчатися безкоштовно; зручне розташування цієї східноєвропейської країни щодо Білорусі та України – навчання в Польщі є для українців і білорусів особливо привабливою; можливість продовжувати освіту після бакалаврського ступеня. Є магістерські та докторські програми; чудові перспективи працевлаштування; країна близька не тільки географічно, але й ментально. Поєднання європейської якості, цінової політики, доступності проживання і можливості після отримання диплома роблять навчання в Польщі для українців та інших мешканців країн пострадянського простору на порядок привабливіше місцевого. Ці ж переваги залучають у польські університети тисячі іноземців щорічно.

В державі зареєстровано 166 державних вузів і 310 приватних освітніх закладів. Польща приєдналася до Болонської угоди. Система вищої освіти налічує три традиційні рівні: бакалаврат, магістратура, докторантура. Кожна із ступенів закінчується отриманням диплома відповідного рівня. Навчання у Польщі може здійснюватися в декількох типах освітніх закладів. Для вступу потрібен документ про середню освіту та меддовідки.

Крім зазначених вище документів потрібно пройти вступні випробування. За результатами закінчення присвоюється кваліфікація «Технік». Школа вищої освіти. Правила вступу установлюється кожним навчальним закладом окремо. Університет. Вимоги до абітурієнтів і порядок зарахування встановлюються університетами самостійно. Навчання в Польщі ведеться державною мовою. Є багато англомовних програм. Можна знайти можливість навчатися на англійській майже з кожної спеціальності. Перша ступінь (бакалавр або бакалавр-інженер) присвоюється після закінчення трьох-чотирирічного курсу. По успішному закінченні п'ятого, а в деяких випадках шостого курсу видається диплом магістра.