Сучасні телевізори вже давно вирвалися з вузьких понять пристроїв, призначених лише для демонстрації прийнятного за якістю відео і звуку. Нині йдеться про високотехнологічні прилади, що об'єднують в собі функції TV- тюнера, комп'ютера і мультимедійного центру. У цій статті ми пропонуємо вам разом розглянути найбільш актуальні характеристики і можливості телевізорів, які можуть виявитися корисними при виборі телевізора на сайті euro-technika.com відповідної саме вам моделі.

Дозвіл екрану. Цей параметр дійсно важливий, оскільки від нього багато в чому залежить чіткість зображення на екрані. Особливо актуальний дозвіл для телевізорів з великою діагоналлю. На сьогодні найбільш поширені телевізори з дозволом форматів HD ready (1280х720 pix), Full HD (1920х1080 pix) і Ultra HD (3840х2160 pix).

Ідеальна якість зображення виходить лише у тому випадку, коли дозвіл відеосигналу повністю співпаде з дозволом екрану телевізора. У будь-якому іншому варіанті знадобиться застосування інтерполяції сигналу програмними методами, підганяючи його під фізичний дозвіл матриці екрану. Тому при виборі дозволу телевізора слід враховувати тип сигналу, який поступатиме на його вхід : ефірне або кабельне телебачення, DVD або Blu - Ray формат і так далі.

Технологія поліпшення передачі руху. Сучасні виробники вважають за краще не вказувати реальне значення частоти кадрів, що в основному впливає на якість передачі руху на екрані. Найчастіше в специфікаціях, що описують основні характеристики телевізорів, вказуються лише віртуальні комплексні величини, які іноді досягають фантастичних значень від 600 до 1200 Герц.

Використовуваний більшістю бюджетних моделей телевізорів формат вбудованої акустики 2.0. (два широкосмугові стереодинаміка без сабвуфера) практично не передає низькочастотну складову звуку. Тому розробники вимушені застосовувати різні програмні способи поліпшення акустичних характеристик.

Для якіснішого звучання переважно вибирати моделі, що використовують формат 2.1 (з сабвуфером), що забезпечує прийнятне звучання басів, або ж використати зовнішні акустичні системи формату 4.1 або 5.1.

Якісний телевізор з функцією Smart TV повинен мати наступні властивості і компоненти:

Якісним web- браузером;

Інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом;

Бути інтегрованим в соціальні мережі;

Вбудованим медіаплеєром, що дозволяє програвати файли із зовнішніх USB- пристроїв і карт пам'яті;

Наявність веб-камери або опційних можливістей її підключення для використання сервісу Skype;

Доступом до фірмового магазину додатків;

Бути оснащеним альтернативними способами управління і доступу (голосом, жестами, візуальною ідентифікацією користувача);

Мати достатній набір встановлених віджетів.