• Головна
  • «Виборчий процес у Красноармійську не має бути «соревнованием бигбордов!» - общественный деятель Светлана Гавриленко
Выборы-2015
11:46, 26 листопада 2015 р.

«Виборчий процес у Красноармійську не має бути «соревнованием бигбордов!» - общественный деятель Светлана Гавриленко

Выборы-2015

Вчера в ДонНТУ Красноармейска состоялась насыщенная и эмоциональная встреча с экспертами Фонда «Демократические инициативы имени Илька Кучерива». В ее рамках прошел круглый стол «Вибори на Донеччині: що маємо і чого очікувати далі», во время которого представители Фонда делились своим мнением касаемо грядущих местных выборов и процесса децентрализации:

«Дуже важливо, щоб громадські організації пояснювали місцевій владі ті ключові моменти, з яких складається децентралізація. Питання про те, як місцеві жителі розуміють термін «децентралізація», ми ставили під час наших загальнонаціональних опитувань, - обратилась к присутствующим аналитик Фонда Мария Золкина. - Приблизно третина жителів як Донецького та Луганського регіонів, так і всієї України вважають, що реформа децентралізації допоможе краще контролювати місцеву владу.

Але, на відміну від інших областей, жителі Донбасу ще й сподіваються на якісніше надання послуг від органів влади на місцях. Це 40% громадян Луганської та Донецької областей разом. Окрім місцевої влади, до процесу децентралізації має бути залучений як кожен представник громадських організацій, так і кожен активний житель окремого села чи міста. Бо втратити шанс робити зміни навіть у таких важких умовах, які є зараз, ми не маємо права. Саме ми з Вами вирішуємо, яким буде життя людей на підконтрольних Україні територіях Донбасу.

Щодо виборчого процесу. 25 жовтня - у день, коли вибори у Красноармійську та Маріуполі так і не були здійснені, основною думкою журналістів, які дуже багато коментували ті події, стала, знову ж таки, негативна точку зору про те, що нічого так і не зміниться. Але. Порівнювати Донбас учорашній та сьогоднішній не можна. Моя думка про вибори у Красноармійську та Маріуполі така, що добре, коли 25 жовтня вони так і не відбулися. Бо, якщо б це сталося, то з усіма тими фальсифікаціями, які зафіксували ще до виборів.

Що для місцевих жителів дійсно важливо? Провести вибори в один день, але з великою кількістю порушень законодавства? Звісно, ні. Тому нехай вибори краще будуть перенесені на інший день – у даному випадку, на 29 листопада – ніж відбудуться без належного тиску зі сторони громади, яка зацікавлена у чесному та прозорому виборчому процесі».

«Виборчий процес у Красноармійську не має бути «соревнованием бигбордов!» - общественный деятель Светлана Гавриленко (фото) - фото 1

«Виборчий процес у Красноармійську не має бути «соревнованием бигбордов!» - общественный деятель Светлана Гавриленко (фото) - фото 1

Свою точку зрения относительно несостоявшихся и грядущих местных выборов в Красноармейске высказали председатель общественной организации «Гражданский актив Красноармейска», бывший член Красноармейской территориальной избирательной комиссии Даниил Кашик и лектор-методист Центра «Українознавство» Светлана Гавриленко:

«Члены ТВК на тех выборах (которые должны были состояться 25 октября – прим. авт.) разделились на два лагеря. В одном из них ратовали за проведение исключительно демократических и честных выборов. Что может быть в это воскресенье? «Свои» люди на участках (со стороны какого-либо кандидата – прим. авт.), фальсификации в самой территориальной комиссии… Весь прошлый состав ТВК был обвинен в срыве выборов 25 октября. Хотя, по сути, все те неприятные мелочи, которые сопровождали предвыборный процесс – например, неудобная печать – яро свидетельствовали о том, что те выборы просто не должны были состояться. Странным также было и то, что Центральная избирательная комиссия в контексте Красноармейска была не арбитром, а весьма активным игроком», - подытожил Даниил.

«Будь-яким шляхом попасти в нашу міську раду та робити там або болото, або красти землю для будівництва «металлопластиковых курятников» - це мета більшості кандидатів на пост міського голови, - отметила Светлана Николаевна. – Похапцем зроблені партії, у яких дуже чітко просліджується так званий «семейный подряд» - дуже велика помилка наших «демократичних» сил. Ідеології ніякої більше немає. На першому місці тут виключно «семейственность». А дійсно активні люди займають останні місця у виборчих списках. Тому мені здається, що робити вибори на Донбасі не треба було б, а доречним тут є ввести військово-цивільні адміністрації на 2 роки. Сучасна молодь інертна. Голосувати ж 29 листопада підуть виключно бабусі та дідусі. За моїми підрахунками, цього разу на виборах із 40 депутатів пройдуть лише 8-10 проукраїнських людей. І саме вони будуть заявляти свою державну позицію. Процес пішов. Красноармійську не потрібен бізнесмен. Йому потрібен господар, який знає потреби та проблеми міста. Виборчий процес не має бути «соревнованием бигбордов и лавочек!»», - подытожила лектор-методист.

«Виборчий процес у Красноармійську не має бути «соревнованием бигбордов!» - общественный деятель Светлана Гавриленко (фото) - фото 2

«Виборчий процес у Красноармійську не має бути «соревнованием бигбордов!» - общественный деятель Светлана Гавриленко (фото) - фото 2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Красноармейск #ДонНТУ #круглый стол #местные выборы-2015
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...