Реклама
14:46, 22 листопада 2015 р.

Державні реєстри

Реклама

Взаємозалежна робота всієї структури державних органів нерозривно пов’язана з роботою інформаційної бази, що створюється за участі реєстраторів і спеціально розроблених програм збирання, обробки та накопичення інформації. Державний реєстр – один із дієвих і швидких елементів акумулювання даних.

Державні реєстри поділені на спеціальні напрямки для спрощення отримання інформації від першоджерел і правильної їх подальшої фіксації. В Україні діє 19 видів реєстрів, що підпорядковуються Міністерству юстиції, Виконавчій службі, Реєстраційній службі та Службі з питань захисту персональних даних. Зазначимо, що робота кожного реєстру є важливою складовою частиною цілісної інформаційної системи держави.

Єдиний державний реєстр

ЄДР – один з найбільших державних реєстрів. Дана автоматизована система збирає відомості про підприємства, організації, а також фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю на території держави. Варто підкреслити, що державна реєстрація юридичних осіб здійснюється шляхом внесення повної інформації щодо відповідних суб’єктів господарювання до бази Єдиного державного реєстру. Робота цієї інформаційної системи захищена відповідними нормативно-правовими актами, а отже, отримані під час внесення у базу відомості, закриті від загального доступу, крім загальнодоступної інформації.

Важливим досягненням у спрощенні реєстраційних дій стала можливість подання визначеного законодавцем пакету документів у електронній формі. Підкреслимо, що завдяки ефективно налаштованому оновленому процесу передачі отриманих даних за допомогою онлайн-додатків, уся робота структурних підрозділів на чолі із державними реєстраторами районів відразу фіксується у центральному сервері ЄДР. Така системна робота дозволила службовцям створити каталог підприємств України, автоматично оновлюваний.

ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" дозволяє не лише накопичувати відомості у реєстрах, але й надавати такі дані суб’єктам підприємницької діяльності достовірної чіткої інформації. Наказ "Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців", виділяє такі види документів, що можуть містити відокремлені відомості про ЮО чи ФОП:

- витяг; - виписка; - довідка.

Будь-який із цих офіційних документів можна отримати удвох формах: електронній та паперовій, попередньо заповнивши бланки заяв. Доступність, безпечність і своєчасність надання інформації складає один із обов’язків державного реєстратора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...