Симон Петлюра – Великий українець

Проект «Великі українці», разработанный сайтом «06239.com.ua» совместно с лектором-методистом Центра «Українознавство» Светланой Гавриленко продолжается. В этом году исполняется 90 лет со дня, когда 26 мая 1926 года агент коммунистической Москвы Самуил Шварцбурд убил в Париже лидера национально-обсвободительной борьбы украинского народа главу Директории, главного атамана войск Украинской народной Республики Симона Петлюру

Коммунистический режим сделал все возможное, чтобы оболгать имя этого выдающегося сына Украины, как за рубежом, так и на его родной земле. На протяжении десятилетий Москве это удавалось, но правда восторжествовала, а мрак наговоров и инсценизаций рассеивается. Имя Симона Петлюры возвращается светлым образом патриота, государственника и сына Украины.

«Логіка розвитку національного руху на Україні веде до повторення військових подій 1918-1920 рр. Ми хотіли б, щоб неминучість їх була заснована широкими кругами громадянства, як і той факт, що цей конфлікт матиме місце незалежно від форми влади в Росії... Між царською Росією і комуністичною - немає різниці, бо обидві вони являють собою тільки різні форми московської деспотії та імпералізму. Ідеал української державності  не може бути втиснутий у вузькі межі федерації, конфедерації, а тим більше автономіїі з Росією, чи з ким би то не було».

Симон Петлюра, «Тризуб», ч.1

Середнього зросту, худорлявий, бліде обличчя, із зеленкуватими від втоми синцями під очима світло-сірої барви, всміхнені губи, що смуткують за щойно висмаленою цигаркою, непокірний, попелястий чуб, лагідний погляд і голос.

Симон Петлюра народився 10 травня 1879 р. у передмісті Полтави. Сам він походив із давніх козацьких і священницьких родин.

У 1895-1901 рр. навчався у Полтавській духовній семинарії, брав активну участь у громадському житті. На початку XX ст. Симон Петлюра яскраво вирізнився як журналіст, літературний і театральний критик.

У роки Першої світової війни Симон був працівником Союзу Земств і Союзу Міст, головою Українського військового генерального комітету Західного фронту. Його перу належить стаття «Війна і українці». З початком революції він поринув у політичне життя, послідовно наполегливо  відстоюючи  необхідність створення власної української армії.

У січні-лютому 1918 р. Петлюра сформував Гайдамацький Кіш Слобідскої України, відродивши ідею збройної боротьби за волю України. При всій зайнятості він також організував упорядкування могили Тараса Шевченка і Чернечої гори в Каневі.

Феномен Петлюри, як політика і провідника нації, народжений у роки революцій і підсилений у часи більшовицького опанування України, став визначником українського руху, а його ім’я – символом боротьби за самостійну Україну. Багато було у нього учнів та однодумців, серед них Євген Коновалець та Андрій Мельник.

Із листопада 1920 року Симон Васильович курував роботою українського уряду в екзилі. Згодом оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» і продовжував політичну боротьбу проти більшовицької влади в Україні.

25 травня 1926 року Симона Петлюру підступно вбив більшовицький московський  агент. Травень на чужій землі провів у вічність людину, яка не належала ні собі, ні родині. Увесь цвіт, розум, силу волі, натхнення і невтомну працю Симон Петлюра віддав Україні. Поклав до її ніг і найвищу жертву – своє життя. Похований він на кладовищі Монпарнас у Парижі.

7 куль пронизали його незламне і невтомне тіло. З того часу для українських патріотів число 7 стало символічним: якимся дивним збігом і ім’я Петлюра і назва Україна мають 7 букв.

Читаймо роздуми українського провідника, томущо вони мають напрямок і в наш час.

Симон Петлюра «Перед судом історії» (Уривки із листа Головного отамана до одного з генералів Української армії):

Изображение письмо
пп
Изображение письмо 1
Копия Изображение письмо 1
Изображение письмо 2

Сьогодні Симон Петлюра – це не лише український символ, але і дороговказ, і пересторога!

Знову одвічний наш ворог - Російська імперія позіхає на нашу державність, на нашу волю. Зараз так потрібна, так необхідна нам віра головного отамана  в перемогу українців: «Після ганебної віковічної неволі, після страшного, божевільного лихоліття, ти переможешь, народе-лицарю, і в своїй державі незалежній установиш волю святу!

Слава Україні! Героям Слава!».

Лектор-методист Центра «Українознавство» Светланой Гавриленко

 

Видатні українці Симон Петлюра 90-летие убийство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В Україні на сьогодні 1319 випадків інфікування коронавірусом, на жаль летальні - 38. В області вже зафіксовано 9 випадків коронавірусної інфекції, один з них, на жаль, смертельний. В Покровську випадків немає, 40 жителів перебувають на самоізоляції. Про це у Фейсбук повідомила в.о. міського голови Ірина Сущенко. Традиційно на початку нового робочого тижня Ірина В'яеславівна звітує перед городянами про ситуацію в місті. Продовжує роботу медичний штаб. Вирі...
Общество
Пенсионный фонд Украины автоматически начислит пенсионерам средства на выплату единовременной денежной помощи в размере 1 тысячи гривень.  Об этом говорится в видеобращении, опубликованном на странице ПФУ в Фейсбуке. Отмечается, что единовременную денежную помощь в размере 1 000 гривен получат около 10 миллионов человек, размер пенсии которых не превышает 5 000 гривен. Денежные средства Пенсионный фонд Украины начислит автоматически, без обращений пенсионе...
Общество
Председатель энергетического комитета Верховной рады Андрей Герус фактически является теневым куратором энергетического сектора Украины. Такое мнение высказал народный депутат Украины, председатель независимого профсоюза горняков Украины Михаил Волынец на своей странице в "Фейсбуке". По словам Волынца, Герус не имеет морального права возглавлять профильный комитет Верховной Рады, поскольку, лоббируя поставки российского угля и электроэнергии, уничтожил укр...
Общество
Україні кількість інфікованих коронавірусом Covid-вже 19 перевищила 1,3 тис. осіб. Єдиним способом розірвати ланцюг зараження і зберегти людські життя прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав посилення карантинних заходів. З огляду на це, уряд вирішив з 6 квітня посилити карантин. Нових заборон багато. А запитань на тему, що тепер можна і що не можна робити, в українців ще більше. Починаємо з наболілого. - Навіщо носити маску, якщо вона не рятує від зараження?...
Общество
6 квітня 2020 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області притягнув до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину чоловіка, який здійснював торгівлю шашликом. Чоловікові доведеться сплатити штраф у розмірі 17000 грн. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, вдень 21 березня 2020 року громадянин здійснював торгівлю шашликом з обслуговуванням з магазину, чим порушив пункти 2 та 3 Постанови КМУ №211 від 11...
Общество
В Мирнограде начали проводить санитарную обработку улиц города водой без добавления моющих или других химических средств. Об этом на своей странице в Фейсбук сообщает заммэра Мирнограда Римма Дроздова.  "Продолжаем, проводить санитарную обработку улиц Мирнограда водой без добавления моющих или других химических средств с привлечением пожарных автомашин.", - отметила Римма Дроздова.
Общество
Сегодня вступили в силу изменения к постановлению Кабинета Министров №211, которые обязуют граждан носить маски или респираторы в общественных местах. Многие покровчане, выходя на улицу, давно надевают медицинские перчатки в надежде защититься от коронавируса. Но эксперты предупреждают: перчатки могут создать ложное ощущение безопасности. Как рассказала в эксклюзивном интервью MRPL.CITY заведующая отделом репродукции вирусов Института микробиологии и вирус...
Общество
Сегодня, в ночь с 6 на 7 апреля, в Покровске завершится отопительный сезон. Об этом сообщается в решении Покровского исполнительного комитета от 6 апреля. В связи с повышением температуры воздуха, в Покрвске приняли решение установить срок окончания отопительного сезона 2019-2020 годов 6 апреля в 24:00. В домах и квартирах с индивидуальными отоплением отопительный сезон закончится 30 апреля.
Общество
Пожилой мужчина, погибший в Дружковке от коронавируса, не выезжал за границу – путь заражения пока не установлен. Об этом сообщили в ходе брифинга ДонОГА. Ранее 06239 сообщал, что в городе Дружковка умер 84-летний мужчина: 3 апреля его обследовали на коронавирус, в тот же день он умер. Тест показал положительный результат. Мужчина был в тяжелом состоянии, у него диагностировали пневмонию, уточнил заместитель начальника управления – начальник отдела стратег...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25