Світлана Гавриленко – «Духовний Пантеон України»

Лектор-методист Центра «Українознавство» Светлана Николаевана Гавриленко и сайт 06239.com.ua продолжают публикацию проекта «Великі українці».

Этот проект дополняет календарь памятных дат Украины. Слово передаем Светлане Николаевне.

 «У незалежної держави повинна бути своя історична пам’ять і своя національна гідність»

Євген Сверстюк

Дорогі земляки! Історія має свої закони. Скільки б не замовчувала російська офіційна ідеологія, а за нею і радянська, значимість для української нації окремих осіб, та проходить час і фальшива позолота спадає з надуманих, нав’язаних «героев», а справжні герої-патріоти здобувають серед українського народу вічну пам’ять і вдячність.

 Багато особистостей породила наша земля. Кожен з них вніс свій вагомий вклад в розвиток науки, культури, релігії, дипломатії та в захист Батьківщини. Всіх неможливо перечислити в стислому календарі. Але ми будемо намагатися це зробити  і нагадати про ці видатні українські постаті, бо вони завжди викликають зацікавленість, гордість, а також бажання стати кращими.

Шановні друзі, нам є чим пишатися. Це наша рідна Україна народжувала і народжує своїх синів та дочок – велетнів національного духу.

Духовний Пантеон України

жовтень

2 - 1990р. розпочалося політичне п’ятнадцятидобове голодування українських студентів на Майдані Незалежності у Києві – «Революція на асфальті», яка прискорила прийняття Верховною Радою «Акту про Незалежність України».

2 – 1621р. Битва і перемога військ Петра Сагайдачного над турками під Хотином.

3 – 1930р. Померла письменниця Олена Пчілка, мати Лесі Українки, яскрава постать в українському просвітництві, одна із найосвіченіших жінок свого часу.

4 – 1891 р. Народився Юрій Клен, письменник, літературознавець, перекладач. Належав до української літературної школи поетів-неокласиків 1920-х років (помер 30 жовтня 1947).

5 – 1909р. Народився Богдан-Ігор Антонович, один із найоригінальнійших поетів-пантеістів України. Поет-модерніст, поет «ліричної філософії». Йому знані хвилини, «коли це людину відвідує Бог».

6 – 1876р. Народився Сергій Єфремов, літературознавець, публіцист, громадсько-політичний діяч, заступник голови Центральної Ради України, академік та віце-президент Української академії наук. Автор фундаментальної «Історії українського письменства». Ймовірно, у березні 1930 року Сергія Єфремова знищили в радянському «політізоляторі».

7 – 1253р. Коронація Данила Галицького в Дрогобичі.

8 – 1871р. Народився Іван Піддубний, професійний борець, український богатир, визнаний майстер класичної боротьби, який 25 років постіль залишався непереможним борцем у світі. Легенда українського спорту. Уславився не тільки винятковою силою, а й спортивним довголіттям.

10 – 1889р. Народився поет та перекладач Михайло Драй-Хмара. Він знав 19 мов, перекладав на українську з багатьох мов. В 1935р. радянською владою його було заарештовано та засуджено до 5 років таборів. Загинув письменник на Колимі.

11 – 1835р. на Поділлі загинув легендарний Устим Кармелюк.

13 – 1948р. Помер український поет та публіцист Леонід Мосендз.

14 – День Покрови, День українського козацтва, день створення УПА, а тепер День захисника України.

15 – 1959р. Московький агент КДБ Богдан Сташинський убив голову проводу ОУН Степана Бандеру.

18 – 1918р. Створення Української Народної Ради у Львові.

25 – 1657р. Обрання Гетьманом України Івана Виговського.

25 – 1855р. Народився Дмитро Яворницький, відомий український археолог, етнограф, історик, письменник.

26 – 1612р. Запорожці з поляками здобули Москву.

26 – 1947р. Початок наймасовішої депортації українців західних областей у повоєнний період до Сибіру.

26 – 1888р. Народився Нестор Махно, лідер селянського руху в Україні, «гуляй польський батько».

27 – 1745р. Народився український композитор Максим Березовський, творець класичного хорового концерту, академік Болонської філармонічної академії.

28 – 1989р. Верховна Рада УССР ухвалила «Закон про державний статус української мови».

29 – 1794р. Помер український філософ Григорій Сковорода.

29 – 1914р. Перемога Українських Січових Стрільців на горі Ключ.

31 – 1853р. Народився Микола Кибальчич, автор проекту ракетного двигуна.

31 – 1803р. (за старим стилем) помер на Соловках у засланні останній запорізький кошовий отаман Петро Калнишевський.

Шановні земляки! Народжені Україною видатні особистості входять в «Духовний Пантеон України», який робить славу нашій Батьківщині і заслужено поповнює світову скарбницю Велетнів людського духу.

Слава Україні!

Героям Слава!

Лектор-методист Центру «Українознавство» Світлана Гавриленко

Покровск Красноармейск Светлана_Гавриленко календарь октябрь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
455 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Многие украинские пенсионеры получат обещанную властями прибавку к пенсиямуже в марте. Как подтвердил вчера премьер Владимир Гройсман, пенсии автоматически проиндексируют в связи с инфляцией в прошлом году и с ростом зарплат, а значит, и с увеличением поступлений в Пенсфонд от единого соцвзноса (ЕСВ). "Сегодня" выяснила формулу расчета, сумму средней прибавки к пенсии и оценила, на что самое необходимое может хватить этих денег. Как будут считать В Кабмине...
Политические новости
“Высокие тарифы и недоступность субсидий привели к высочайшему уровню социального пессимизма украинцев. А это может стать причиной резкого увеличения долгов за жилищно-коммунальные услуги до 100 млрд гривен уже в ближайшее время”. Об этом заявил журналистам Юрий Бойко, комментируя получение украинцами последних платежек за жилищно-коммунальные услуги. «Я постоянно встречаюсь с людьми в разных регионах Украины. И в каждой точке страны он видит, что люди дов...
Общество
Сегодня, Ирина Кулагина – руководитель студии идеального маникюра , а в прошлом она занимала должность бухгалтера-ревизора и даже подрабатывала дворником. Покровчанка поделилась с журналистами "06239.com.ua" своим опытом в индустрии красоты и рассказала нам о том, как она смогла изменить свою жизнь на 360 градусов, переключиться с финансов на ногтевой дизайн и даже занять руководящую должность. "Все наши мысли и желания воплощаются в реальность, и в своем...
Общество
В пятницу, 15 февраля, во время проведения очередной сессии Покровской городского совета, мэр города Руслан Требушкин сообщил, что ремонт улицы Шмидта может начаться уже в марте. «На первом этапе подрядчики будут выбирать грунт, 1,5-2 метра, и будут его вывозить. Потом будут завозит новый грунт или глину, которые будут укатывать. Тех денег, которые нам область перечислила за украинизацию, и того финансового ресурса, который у нас сейчас есть, хватит, чтоб...
Реклама
Ни для кого не секрет, что рост и развитие высоких технологий делает множество жизненных аспектов более простыми и доступными. Вопрос образования же в данном контексте является едва ли не основной характеристикой, благодаря которой человек способен развиваться и совершенствоваться, не покидая зону комфорта, поскольку именно в XXI веке все большее количество как студентов, так и преподавателей выбирает онлайновые формы коммуникации. И пальма первенства сре...
Криминал
В минувшую субботу смертоносные предметы были обнаружены на автовокзале в мусорном ведре, а на следующий день сотрудники Покровского отдела полиции изъяли боеприпасы у жителя Днепропетровской области. В дежурную часть Покровского отдела полиции от работницы местного автовокзала поступило сообщение о том, что в помещении мужской уборной в мусорном ведре обнаружены предметы, похожие на гранаты. На место происшествия была направлена ​​следственно-оперативная...
Общество
«Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!» - під таким гаслом відбулась інформаційна акція, влаштована співробітниками Покровського відділу поліції разом із «майбутніми поліцейськими». Мешканці Покровська отримали від молоді листівки із номерами телефонів служб, до яких слід звертатися у випадку насильства різного прояву. За даними міжнародних досліджень кількість дітей, які щодня потерпають від насильства в сім’ї, перевищує 10 мільйонів. Щоденно...
Общество
В субботу, в Мирнограде, 82-летняя местная жительница пыталась выбросить мусор в бак. В это время у баков работал автомобиль для вывоза мусора, 48-летний водитель которого не заметил пенсионерку, начал движение задним ходом и совершил наезд на нее. В результате наезда грузовика женщина получила травмы и была госпитализирована в местную больницу. По данному факту возбуждено уголовное производство по ст. 286 «Нарушение правил безопасности дорожного движения...
Общество
Платить за потребленную в 2019 году электроэнергию жителям Донецкой области (физическим лицам) нужно на счет поставщика универсальной услуги*, который предоставляет услуги в Донецкой области. Все средства, которые потребители в январе 2019 года ошибочно оплатили на счет ДТЭК Донецкие электросети, будут автоматически перечислены на счет компании-поставщика универсальной услуги до 15 марта. Некоторые жители области по привычке оплатили стоимость потребленной...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25