13:58, 29 жовтня 2016 р.
В Мирнограді пройшов урок пам'яті
В останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від німецько-фашиських загарбників. Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. В Мирнограді (колишній Димитров) урок пам'яті «Відлуння війни – відлуння в серцях», який пройшов у Центральній міській бібліотеці 28 жовтня був присвячений визволенню України від німецько-фашистських загарбників.
На захід запросили голову Ради організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій Є. Борисова, ветерана війни М. Коняєву, учнів 9-го класу ЗОШ №6 та 8-Б класу ЗОШ №9.
Коняева_4
Ветеран Другої світової війни Марія Петрівна Коняєва поділилася своїми спогадами про війну. Вона у 1942 році добровільно пішла на фронт прицільною зенитно – кулеметного батальйону. Дослужилась до командира відділення 9-ї роти окремого батальйону ПВО. Бойовий шлях пройшла від Харкова до Сталінграда. У 18 років була відзначена Орденом Червоної Зірки. Після розгрому німецьких військ під Сталінградом воювала в окремому взводі з супроводження санітарних поїздів та пароплавів у шпиталь. Закінчила війну у Заполяр’ї.
Ведуча, бібліотекар читального залу А.Сенжаровець, зазначила, що після перемоги під Сталінградом відкрилась можливість для наступу радянських військ в Україні. В результаті великих боїв радянські війська при звільненні України здійснили 35 наступальних операцій. Скільки солдатів і офіцерів залишилося там, на полях боїв, в низинах, в лісах і болотах! А скількох пам'ятають тільки самі близькі люди, не завжди знаючи, під яким обеліском, в якому краю похований син, чоловік, батько, дідусь...
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Увазі учнів запропонували перегляд документального фільму «Визволення» (реж. Олексій Лябах), в якому розповідається про звільнення території України від військ фашистської Німеччини в 1942-1944 роках на основі розповідей, як учасників боїв Другої Світової війни, так і мирних жителів, які перебували в окупації, які пережили бомбардування, які пам'ятають види зруйнованих міст і згорілих сіл.
Коняева_2
Під час заходу прозвучали пісні «Давным давно», «Священная война», «Журавли», вірші В.Висоцького «Кто сказал, все сгорело дотла», «Он не вернулся из боя», «Воздушный бой», О.Твардовського «Василий Теркин».
До заходу бібліограф О.Єрьоменко підготувала книжкову виставку "Україна в полум'ї війни».
Коняева_3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...