• Головна
  • Робочі модулі та особисті відео реєстратори – як поліція вдосконалює роботу блокпостів
11:46, 18 листопада 2016 р.

Робочі модулі та особисті відео реєстратори – як поліція вдосконалює роботу блокпостів

Про те, як працює потужна система регіональної безпеки, з якими проблемами поліцейським довелося зіткнутися при облаштуванні блокпостів та підтримку уряду країни та МВС розповів начальник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін під час прес-конференції з підбиття підсумків роботи за два роки

Працівники поліції Донеччини спільно з військовослужбовцями Нацгвардії несуть службу на 26 блокпостах, з них 4 контрольно-пропускні пункти, а також на 5 стаціонарних постах по забезпеченню безпеки дорожнього руху. За 10 місяців крізь блокпости області пройшло більш 50,4 тисячі вантажного транспорту, більше 448 тисяч легкових автомобілів та понад 2,2 млн. людей.

В результаті ретельних перевірок поліцейськими було припинено 2378 правопорушень. Це один з найбільш дієвих засобів превенції злочинів та фактор впливу на рівень злочинності.

"Блокпости – це щит, який не дає нелегальній зброї потрапити до мирних областей, запобігає «просочуванню» з окупованої території осіб, які, за оперативною інформацією, мають наміри дестабілізувати ситуацію. Саме тут було припинено 209 спроб вивезти вибухонебезпечні трофеї та вилучено левову частку з понад півмільйона боєприпасів", - зазначив В’ячеслав Аброськін.

Поліцейські затримали на блокпостах 93 бойовиків, 487 осіб, які мають зв'язок з терористами, та 166 втікачів від закону. Розкрили 216 наркозлочинів. З цього року поліція розпочала модернізацію блокпостів, які усі мають бути обладнані модулями для роботи та гігієни, комп’ютерною технікою та мати необхідні комунікації.

"Ми зробили упор на створення умов для ефективного несення служби та проходження контролю громадянами, бо блокпости – це обличчя наших міст. У цій роботі, згідно Закону України «Про боротьбу з тероризмом», органи місцевого самоврядування мають брати безпосередню участь в наданні матеріально-технічної допомоги. Але тут ми стикнулися з проблемами. Не всі місцеві ради відразу пішли назустріч. Два роки поліцейські Волновахи, яка є великим транспортним вузом, несуть службу у «собачій будці» - тільки так можна назвати це приміщення", - зазначив генерал.

Серед найгостріших проблем - відсутність електроживлення, необхідного для забезпечення безперебійної роботи з перевірки громадян за розшуковими базами. Наразі поліція власними силами проводить вдосконалення роботи на блокпостах та зустрічає підтримку від міністерства внутрішніх справ та Кабінету міністрів.

"Проблема забезпечення поліцейських, які несуть службу на блокпостах, спеціальним технічним обладнанням, була піднята на колегії МВС за участі Прем’єр- міністра Володимира Гройсмана та наразі розглядається можливість виділення коштів на потреби поліції в зоні АТО", - підкреслив очільник поліції Донецької області.

Генерал відмітив, що до нього надходять нарікання від громадян на некоректну поведінку поліцейських на блокпостах.Ми вживаємо заходів, аби це подолати та реагуємо на усі звернення людей. Посилено контроль за особовим складом. Ми придбали для кожного співробітника блокпостів портативний відеореєстратор, який фіксує усе, що відбувається на пості.

Проводяться службові перевірки. Але перевірки на блокпостах – це необхідність, продиктована потребою у забезпеченні безпеки та збереженні життя громадян, - наголосив генерал.

Крім того, поліція взяла під охорону 106 стратегічних об’єктів життєзабезпечення – електро- та газорозподільні станції, водонапірні вежі, залізничні та автомобільні мости тощо. На охорону задіяно близько 800 правоохоронців з числа доданих сил - зведених загонів поліцейських з інших областей, які працюють у рамках ротації. На відміну від них співробітники поліції Донецької області постійно несуть службу в зоні АТО у цілодобовому режимі, без жодних ротацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Аброськін #відео_реєстратори #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...