• Головна
  • Рятівники Покровська нагадують правила поведінки при обстрілі житлових масивів
11:56, 1 лютого 2017 р.

Рятівники Покровська нагадують правила поведінки при обстрілі житлових масивів

Враховуючи надзвичайний стан який виник в м. Авдіївка, співробітники ДПРЗ-9 ГУ ДСНС України у Донецькій області хотіли б нагадати мешканцям правила поведінки при обстрілах.

На жаль в таких випадках, як правило, страждає зовсім не винне мирне населення. Під час бойових дій потрібно знати деякі правила, які вбережуть від поранень і можливої смерті своїх близьких і знайомих. Всі знають просте правило: обізнаний - значить озброєний.

Загальні правила такі:

— На вулиці. Лягти на землю, якщо є якийсь виступ навіть тротуар, канава, будь виступ або заглиблення в землі. Якщо поруч є якась бетонна конструкція — лягти поруч з нею.

Лежати треба, щоб знизити шанс попадання осколків. Все це не допоможе, якщо пряме попадання, але знизить шанси на осколкове поранення. Осколки летять вгору і по дотичній. Якщо людина стоїть — більше шансів опинитися у них на шляху, ніж якщо лежить.

Природно, треба намагатися бути в приміщенні, а не на вулиці.

— У будинку. Якщо в будинку є підвал — спуститися у підвал. Якщо підвалу немає — спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі — все на перший поверх.

Заздалегідь знайти саму внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), якщо всі кімнати зовнішні — вийти на сходову площадку.

Ні в якому разі не перебувати напроти вікон! Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати найбільш віддалену кімнату з протилежного боку.

У тому місці, що буде обрано — сісти на підлогу біля стіни — чим нижчий чоловік перебуває під час попадання снаряду, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Знову ж таки, не навпроти вікон. Вікна можна обладнати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожній (набити мішками з піском або речами, але щільно). Це краще, ніж незахищені вікна і скло.

— У погрібі. Погріб у приватних будинках — брати до уваги, що його може завалити! Тому залишити в будинку на видному місці великий кидається в очі плакат "під час бомбардувань ми в погребі" і вказати, де знаходиться погріб. Взяти з собою телефони, радіо на батарейках, воду. Не впадати в паніку.

— У машині. Якщо їдеш в машині під час бомбардування. Більше шансів вижити, якщо зупинитися і лягти. Не поруч з машиною! Якщо будуть бити, то спочатку в машину, а потрапить у неї, вона вибухне разом з людиною. Треба вилізти., краще з протилежного від обстріл боку, і поповзом відійти далі, потім лягти.

При загрозі обстрілу потрібно обов'язково зміцнювати вікна— білі паперові стрічки хрест на хрест не дадуть склу розлетітися, якщо потрапить осколок. За статистикою, основні травми від скла.

Після завершення обстрілу: 

Залишаючи місце сховища, не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага повинна бути сконцентрована на тому, що у вас під ногами! Не піднімайте з землі ніяких невідомих предметів. Бойові елементи можуть взриватися в руках від найменшого руху або дотику!!! 

Інспекторський склад ДРПРЗ-9 ГУ ДСНС України у Донецькій області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #рятівники #обстріли #правила
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...