У Покровську вшанували пам'ять сотника армії УНР Нечипора Губи

9 лютого у Покровську в приміщенні ДонНТУ, о 9.35 і в ЗОШ № 12 о 13.00, відбувся захід, присвячений вшануванню пам'яті сотника армії УНР Нечипора Губи (1892 р.), який був уродженцем міста Покровськ, учасником Першого Зимового походу армії УНР і помер в еміграції.

Журналісти 06239 відвідали захід у ЗОШ №12.

Цікаві факти з історії розповідав Юрій Косенко – голова правління громадської організації «Українська Ініціатива». Журналістам Юрій розповів, що їх організація займається різноплановою культурно-просвітнецькою діяльністю. Вони відвідують різні міста України, та надають слухачам цікаві факти з історіі іхніх рідних містечок.

На заході розповідали про УНР та участь Донбасу у Першій Світовій війні. Але найголовнішим було вшанування пам'яті Губи Нечипора Даниловича сотника Армії Української Народної Республіки (УНР).

«Вивчення доби УНР  на Донбасі дозволяє зробити висновок, що, всупереч усталеним стереотипам, на теренах регіону у ті часи діяла низка українських організацій. Багато місцевих мешканців зголосилися добровольцями до лав українського війська. Немало українських діячів (військових, політиків, вчених, літераторів) були уродженцями Донбасу, а Визвольні Змагання, маючи регіональні особливості відбувалися на всій тереторії Ураїни, зокрема й на Донбасі. Висвітлення цих подій та донесення правдивої інформації про них має сприяти зміцненню української державності», - каже Юрій Косенко.

Після закінчення заходу, вчитель ЗОШ №12, Ірина Московка, зауважила, що школа дуже рада приймати гостей з різних міст, з цікавими виступами, лекціями та виставами.

«Я впевнена, що учням дуже сподобалось, бо вони мало знають про історію міста Покровська, особливо про героїв, які народились та жили у їхньому рідному місті»,- каже Ірина.

Для довідки:Губа Нечипір Данилович народився 9 лютого 1892 року, Катеринославської губернії, Бахмутського повіту на ст.Гришино, нині місто Покровськ Донецької області.

Станом на 27.06.1919 р. та 16.08.1919р. – начальник школи підстаршин 9-ї Залізничної  дивізії Дієвої армії УНР. Учасник Першого Зимового походу – у складі 3-го кінного полку. У 1921 р.- помічник із господарчої частини командира 4-го Ніжинського кінного полку ім. І. Сірка Армії УНР. Помер на еміграції.

Пам'ятайте свою славну історію!

WjnJ2AyoSfYZH9oEAR215s_j1JUpbM7NA

Изложение
( 0 оценок )
Актуальность
( 0 оценок )
Автор
( 0 оценок )

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Основной принцип - «посетил - отпишись». 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

 Комментарии предназначены для общения и обсуждения , а также для выяснения интересующих вопросов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама, заявления, связанные с деятельностью компании.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Автор
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25