16:46, 9 лютого 2017 р.
Діти з Мар’їнки, Гранітного та інших населених пунктів на лінії вогню отримують пільги на навчання у ВУЗах, - Аброськін (ВІДЕО)
7 лютого, Верховна Рада України прийняла Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення антитерористичної операції у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення. Очільник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін, який є ініціатором законопроекту, прокоментував, що це дає дітям Донеччини, які три роки мешкають на війні.
Генерал розповів, що ідея про державну підтримку дітей із зони АТО, народилася під час роботи поліції безпосередньо на лінії розмежування. Правоохоронці побачили, як страждають діти – не тільки від насильства з боку терористів, але і через обставини, у яких вони опинилися.
Павлопіль, Чермалик, Гранітне, Новотроїцьке, Мар’їнка, Красногорівка, Торецьк, Авдіївка, Миронівський, Світлодарськ - це «червона» лінія, де три роки не вщухають бойові дії. Тут живуть близько 7 тисяч дітей.
У жахливих умовах вони все ж таки продовжують вчитися. Буквально минулого року в селі Гранітне, де мешкає більше 3 тисяч людей, дітки навчалися протягом 4 місяців без світла, води та газу,будь-якого опалення. Незважаючи на це, вони не просто навчаються, а досягають успіхів. Так, минулого року в Гранітному одна з дівчат закінчила школу із золотою медаллю та за підтримки поліції вступила до Національної академії внутрішніх справ.
- Незважаючи ні на що, ці діти - талановиті, досягають великих успіхів. Але у них немає можливості потрапити до вишів та отримати гідну освіту. Вони залишаються в зоні постійних обстрілів не тому, що не хочуть виїхати, а тому, що не можуть. Проблема в тому, що у батьків просто немає можливості вивезти їх, бо немає роботи, немає коштів на навчання та проживання в інших містах, - зазначив очільник поліції Донецької області.
Аби допомогти дітям, поліція Донеччини створила молодіжну громадську організацію «Ліга майбутніх поліцейських». ЇЇ учасниками є діти, які проживають на лінії розмежування. Поліцейські стали комунікаторами між дітьми та дорослими, брати участь у патріотичному вихованні, почали піднімати проблеми цих дітей, цих шкіл, привертати до них увагу, і ситуація почала змінюватися.
Але щоб змінити життя малечі, що страждає, зусиль тільки поліції було замало. Тому генерал Аброськін звернувся до народних депутатів України.
- Я звернувся спочатку до Олега Недави, потім – Мустафи Найєма, Олега Ляшка, і ось утворилася група депутатів, які підтримали цих дітей та пішли назустріч, - розповів начальник ГУНП в Донецькій області.
Спочатку був великий підготовчий процес, а 7 вересня 2016 року законопроект був зареєстрований у Верховній Раді. У процесі були питання, пов’язані з тим, що лінія розмежування не є постійною, але в результаті законопроект було прийнято у парламенті більшістю голосів.
Законопроект передбачає внесення змін до низки законодавчих актів щодо надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти дітям, які постійно проживають у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.
Відтепер діти, що мешкають на лінії вогню на підконтрольній Україні території, матимуть такі ж пільги, як і діти-переселенці.
- Тепер дитина з Мар’їнки, Гранітного, Світлодарську може в цьому році вступити у вищий навчальний заклад, а держава надає їй можливість отримати гуртожиток, стипендію та гідну освіту. Це велика серйозна справа, багато людей приїжджають піаритися, але ця група депутатів - це основні люди, які вплинули зараз на долю тисяч дітей Донеччини. Це не просто крок, це крок, який дозволить виховати нове покоління дітей, - підкреслив В’ячеслав Аброськін.
Генерал відзначив, що також підтримує ініціативу Олега Ляшка та має надію, що у подальшому буде зроблено крок і відносно допомоги дітям, які залишилися на окупованій території. Адже вони – громадяни України та повинні мати таке саме право приїхати сюди та вступити до вишів, отримати освіту та справжній диплом, диплом України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Стіл кухонний розкладний: вибираємо механізм трансформації
Новини компаній
09:00
18 січня
live comments feed...