• Головна
  • Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр
14:35, 16 лютого 2017 р.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр

Наряду з «розумними» відеокамерами для забезпечення безпеки людей в зоні АТО поліція Донеччини використовує й перевірену «зброю» зі злочинністю - службових собак. До відкриття кінологічного комплексу в Маріуполі залишилися лічені дні. Складно уявити, але ще півроку тому у поліції не було ані собак, ані фахівців, які вміють з ними працювати, а на місці центру були занедбані будівлі, призначені до зносу. Була лише ідея очільника поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна – створити особливий підрозділ, здатний постійно працювати в умовах бойових дій.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-1

Виявити замасковану вибухівку, знайти зниклу людину, вивести до лігва злочинця – в області, де ведуться бойові дії, чотирилапі напарники поліції незамінні. Проблемою було лише те, що єдиний кінологічний підрозділ в регіоні залишився в окупованому Донецьку.

За швидкістю відродження цей стратегічно важливий підрозділ поліції Донеччини побив усі рекорди. Від ідеї до її втілення минуло півроку, а сам процес будівництва тривав усього три місяці.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-2
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-3
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-4

Генерал Аброськін дав старт проекту у червні 2016 року. Усе робили з нуля. Підрозділ розташувався на території колишнього пансіонату у Приморському районі на узбережжі Азовського моря.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-5
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-6

Аби привести до ладу занедбану ділянку, поліцейські провели великий масив робіт. Будівництво бази ведеться за підтримки генерального директора Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча Юрія Зінченка.

- Спочатку було зруйновано аварійну будівлю та розрівняно площадку під будівництво. Потім сформовані спеціальні платформи - залита велика кількість бетону, усе армовано, здійснена стяжка, і вже на цьому майданчику почали будівництво вольєрів. Усього їх 24. Тут будуть знаходитися службові собаки, які нестимуть службу по всій лінії розмежування та по всій Донеччині, - розповів керівник кінологічного центру Леонід Котов.

Кінолог відзначив, що відкриття центру - важлива подія для області. До цього в поліції не було службових собак, які б виїжджали на місця замінування, на пошук людини.

Першим штатним «нюхачем» став пес Туман. Він – фахівець з виявлення замаскованих зброї та вибухівки та справжній «спецназівець». Німецьку вівчарку подарував В’ячеславу Аброськіну голова сільради Сартани. Службовий собака тренувався разом зі спецпризначенцями поліції та навіть виїжджав на навчання на полігон.

Зараз у центрі виховуються 10 собак з різною спеціалізацією – виявлення зброї та вибухівки, наркотичних речовин, слідові робота. Усі вони проходять спеціальний вишкіл та вміють працювати в умовах бойових дій. Поступово кількість помічників поліції буде збільшуватися.

Серед «профі» - лабрадор Гуч та його «дівчина» Вейсі. Нещодавно вони стали батьками. Ця пара – вихованці Віктора Казакова, кінолога з Сумської області, який стояв у витоків створення кінологічного центру ГУНП в Донецькій області. Приїхавши 2 серпня у черговий раз в зону АТО у складі зведеного загону кінологів для надання допомоги, чоловік залишився на Донеччині. Зараз він - заступник начальника нового підрозділу.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-7
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-8
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-9
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-10

- У Вейсі дуже сильно розвинений інстинкт здобичі. Вже у цьому році вона працюватиме по пошуку наркотиків. Часу на розкачку немає. Зараз наше завдання - максимально швидко готувати співробітників та собак, щоб поступово відмовлятися від доданих сил та перекривати всю область своїми силами, - зазначив Віктор Казаков, додавши, що кінологічний центр - це основний підрозділ, який буде забезпечувати потреби усіх територіальних підрозділів поліції та своєчасні виїзди на вчинення злочинів, на пошук людей, пошук зброї, наркотиків, роботу на блокпостах по області.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-11

Поліцейський підкреслив, що кінологічний центр – це цілий комплекс, куди входить і утримання, і дресирування, і ветеринарне обслуговування. На даний час в кінологічному центрі можуть розміститися не тільки собаки поліції Донеччини, а й навіть собаки доданих сил. Збудовано спеціальне місце для тренувань – «смуга перешкод». Забезпечено нормальне харчування, корма підбираються індивідуально під кожну собаку.

Зараз тривають активні фінальні роботи. Про дату відкриття буде повідомлено додатково.

Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-12
Нюхо - технології. На Донеччині відкривається сучасний кінологічний центр, фото-13

Відділ комунікації поліції

Донецької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #ГУНП_в_Донецькій_області #центр #кінологічний
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...