• Головна
  • За два роки на блокпостах Донеччини поліцейські припинили більше 4,6 тисяч правопорушень
09:06, 26 березня 2017 р.

За два роки на блокпостах Донеччини поліцейські припинили більше 4,6 тисяч правопорушень

Трафік нелегальної зброї та наркотиків, викриття терористів та злочинців, що переховуються від закону, встановлення викрадених автівок та вантажівок з розкраденим металом – кількість правопорушень, які були виявлені на стоп-контролях, давно вираховується тисячами, а кількість врятованих завдяки перевіркам життів – сотнями тисяч.

За два роки на блокпостах Донеччини поліцейські припинили більше 4,6 тисяч правопорушень, фото-1

Людина, яка перетинає блокпост, не завжди розуміє, що в машині попереду неї може сидіти особливо небезпечний зловмисник, який розшукуються по всій країні за жорстокий злочин. Що машина позаду може бути начинена важкими наркотиками. Що десь хтось з нетерпінням очікує на цей наркотик і готовий на все, аби його отримати. Не завжди усвідомлює, що одна хвилина перевірки нерідко дорівнює одному врятованому життю.

Близько 5 мільйонів людей, більше 1 млн. легкового та понад 100 тисяч вантажного транспорту перевірили правоохоронці на блокпостах Донецької області з 2015 року, аби і в регіоні, і на всій іншій території України було безпечно. Щодня до спецзаходів безпеки залучається більше 500 правоохоронців. Їхнє завдання - припинити, виявити, спрацювати на випередження, не допустити гибелі людей як в зоні проведення антитерористичної операції, так і поза її межами.

За два роки на блокпостах Донеччини поліцейські припинили більше 4,6 тисяч правопорушень, фото-2
За два роки на блокпостах Донеччини поліцейські припинили більше 4,6 тисяч правопорушень, фото-3
За два роки на блокпостах Донеччини поліцейські припинили більше 4,6 тисяч правопорушень, фото-4

Сьогодні на території Донецької області поліцейські несуть на 21 стаціонарному блокпості, 4 контрольних пунктах в’їзду-виїзду та у складі мобільних постів.

У березні цього року, враховуючи загострення ситуації на лінії зіткнення з непідконтрольною територією, кількість особового складу, задіяного для несення служби на блокпостах, була збільшена. Окрім того, додатково було організовано роботу 17 мобільних блокпостів – «фільтрів» для зловмисників, які вирішили пересуватися дорогами в об’їзд блокпостів.

Сувенір чи життя?

Гранати, тротил, гвинтівка та набої – на перший погляд, можна подумати, що це «набір» підготовленого спецпризначенця. Але насправді, нерідко це – «особисті речі», які люди везуть через блокпост в автівці, де знаходяться їхні діти чи онуки, у рейсовому автобусі, де до рідних їдуть кілька десятків звичайних мешканців, які не здогадуються, що можуть не доїхати.

У результаті тільки від початку цього року на блокпостах Донеччини припинено 113 фактів незаконного обігу вогнепальної та холодної зброї, бойових припасів та вибухових речовин. А за весь період, у який поліцейські задіяні до служби на блокпостах, таких фактів – більше 400.

Знаючи, що на блокпостах проводяться перевірки, 37-річний чоловік, який їхав з Волновахи, намагався ретельно приховати під одягом гранату РГД-5. Виявити вибухонебезпечний предмет правоохоронцям допоміг службовий собак, якому неважливо, куди та як добре зловмисник міг приховати смертоносний багаж.

Тільки у цьому місяці правоохоронці затримували «винахідників», які перевозили гранати у перчатках та чоботах, гранатомети у багажнику, була виявлена і жінка, яка перевозила 7 гранат та кілограм пластиду в машині разом зі своїми онуками. А згодом було встановлено, що ця жінка причетна і до наркозлочинів.

Часто люди не розуміють, що одна граната, яку вони везуть до мирних регіонів «на згадку», може за найменшої необережності вибухнути у парках, де разом із немовлятами гуляють мами, біля школи, куди спішать діти, у торгівельному центрі, метро, багатоповерхівці, багатьох інших місцях. І тієї біди, яку вона може принести, неможливо перекрити фразою «я не знаю, звідки вона в мене взялася» чи «це ж просто сувенір із зони АТО».

Посланці терору

Під виглядом мирного мешканця перетнути лінію розмежування на блокпості «Майорськ» намагався «депутат народної ради «ДНР». «Заварив кашу», а з початком активних бойових дій просто втік до РФ. Але і там виявився нікому непотрібний, тому вирішив повернутися назад, в Україну. Подальшу його долю вже вирішуватиме суд.

А на початку березня цього року правоохоронці затримали бойовика, який рухався до Маріуполя. У складі батальйону «Оплот» чоловік здійснював охорону стратегічних об’єктів фейкової республіки, серед яких – телевізійна вежа. Той самий об’єкт, через який окупант розповсюджує брехливу пропаганду та зомбує населення.

Блокпост став тією крапкою, яка завершила їхню протиправну історію. Всього за два роки завдяки цій роботі було виявлено 332 учасника незаконних збройних формувань та понад 950 людей, які підтримували з ними зв’язок.

Ліквідація наркотрафіку

400 наркозлочинів припинили поліцейські на блокпостах Донеччини протягом цього часу. Тільки від початку цього року виявлено 86 зловмисників, які перевозили наркотик.

Так, поліцейські обласного главку перекрили наркотрафік метадону з Одеси до Донеччини. 857 метадонових «цукерок» виявили правоохоронці на мангушському блокпості у двох зловмисників. А трохи згодом затримали ще одну учасницю цього злочинного ланцюжка, яка була їхнім куратором.

А на краматорському блокпості був затриманий чоловік, який перевозив наркотик та чинив опір поліцейським. Маючи при собі два пакети з порошкоподібною речовиною, зловмисник біля робочого модуля блокпосту намагався їх проковтнути. Коли співробітник Краматорського відділу поліції завадив цьому, чоловік напав на правоохоронця, але все одно був затриманий.

Стіна для злочинців

Скоїв злочин та вирішив уникнути покарання. З появою блокпостів зловмисникам стало ще важче ховатися від правосуддя. Поступово у «тенета» потрапляють ті, хто вчиняв правопорушення навіть в інших областях країни та переховувався протягом багатьох років.

На КПВВ «Новотроїцьке» був зупинений 66-річний мешканець Макіївки, який прямував у Волноваху для переоформлення пенсії. Але перевірка показала, що пенсіонер вже 8 років розшукується правоохоронцями за нанесення смертельних тяжких тілесних ушкоджень власній матері. Чоловік гадав, що про цей його злочин ніхто не згадає.

На маріупольському блокпості правоохоронці затримали розшукуваного за тяжкий злочин, який три роки переховувався в сусідній державі. З 2013 року його розшукували поліцейські Маріуполя за те, що він вдарив ножем чоловіка. Правоохоронці ще тоді швидко його затримали, але суд відпустив підозрюваного під підписку про невиїзд, чим він і користався.

А на блокпості біля Слов'янська був затриманий зловмисник, який 1,5 роки переховувався від вінницьких правоохоронців за те, що розстріляв свого опонента в ході словесного конфлікту з травматичної зброї.

З 2015 року поліцейські затримали таким чином 290 розшукуваних злочинців.

Повне очищення

Загалом за цей час на блокпостах Донеччини було припинено понад 4600 фактів правопорушень. Виявлено 690 одиниць вантажних транспортних засобів, які перевозили вантаж без відповідних документів, у тому числіконтрафактний алкоголь, розшукано близько 500 мобільних телефонів, складено понад 450 адміністративних протоколів.

Поліція Донецької області закликає громадян не перешкоджати перевіркам на блокпостах та просто уявити, що було б, яка вся ця кількість зброї та наркотиків, всі ці злочинці та терористи не були виявлені на стоп-контролях.

- Поліцейські Донеччини несуть службу на блокпостах вже третій рік. Іноді дає знати про себе втома, іноді нерозуміння деякими співробітниками поліції тієї складної ситуації, заручниками якої виявилися десятки тисяч мирних жителів. Та й грубість з боку поліцейських породжується у відповідь на грубість наших громадян. Все ж таки це поодинокі випадки. Наша головна мета - безпека наших громадян. Дякую жителям Донеччини за розуміння проведення таких перевірок та підтримку поліцейських, - наголосив заступник голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #поліція #блокпости
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...