• Головна
  • Шахрайство з онлайн-позиками. Як крадуть ваші гроші?
15:04, 1 травня 2017 р.

Шахрайство з онлайн-позиками. Як крадуть ваші гроші?

Простота оформлення онлайн-позик приваблює не тільки чесних отримувачів мікрокредитів, але і шахраїв. Випадків і ситуацій, коли зловмисники оформляють позику на ім'я іншої людини дуже багато. В наш час дуже поширена схема кредитного шахрайства, яка по суті дуже проста, проте довірливі громадяни, як і раніше регулярно потрапляють у пастки аферистів.

Припустимо, у Вас є прострочення по поточними кредитами, у Вас зіпсована кредитна історія, Ви не можете підтвердити свої доходи, у Вас немає заставного майна, банки і приватні фінансові компанії один за іншим відмовляють Вам у наданні кредиту, як раптом «добрі люди» Вас запевняють, що це зовсім не проблема, що вони готові Вас «перекредувати», повіривши Вам буквально на слово. Після того, як Ви залишили свої персональні дані в кредитній заявці, Вам протягом декількох хвилин повідомляють, що заявка схвалена, і залишилися невеликі формальності, щоб отримати гроші на картку. Необхідно зауважити, що ніхто насправді не перевіряє Ваші персональні дані і платоспроможність, тому що вони просто не мають доступу до спеціальних баз з даними.

Далі повідомляють, що кредит вже чекає, і потрібно лише «підтвердити свою платоспроможність», та поповнити розрахунковий рахунок, а ще частіше якусь банківську карту, зазвичай в розмірі від 0,5% до 1,0% від суми майбутнього кредиту. Такий платіж називається «страховий внесок», «гарантійний внесок», «авансовий платіж» і т.п., а фактично це - звичайна передплата.

Крім того, нещодавно був виявлений новий підвид даного типу шахрайства. Так, сервіси «онлайн-займів від іноземних та українських банків» пропонують відкриття віртуальної картки, на яку в подальшому обіцяють надходження грошових коштів — суми займу, із можливістю використання даної картки у власних цілях (для отримання переказів із-зі кордону та ін.).

За послугу активації картки необхідно перевести на її рахунок «за щорічне обслуговування» 250 гривень. Потерпілий впевнений, що дійсно дана картка належить йому та чекає надходження кредитних коштів на неї. В подальшому виявляється, що платіж призначений для іншої організації, або для фізичної особи, і декларується він як інформаційні послуги, або простий переказ на картку, тобто до майбутньої угоди він не має ніякого відношення.

Необхідно пам'ятати, що оплата будь-яких послуг посередників, або ж додаткових опцій до кредитного договору (страховки, оцінки, довідки, інше) може проводитися тільки після фактичного отримання грошей. А вартість будь-яких додаткових послуг має бути включена до «тіла» займу. Будьте пильні, не дозволяйте себе обманювати, і допомагайте іншим розбиратися в тонкощах фінансових операцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахрайство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...