• Головна
  • З початку року на блокпостах Донеччини затримано більше 300 осіб, які перевіряються на причетність до бандформувань
09:44, 8 травня 2017 р.

З початку року на блокпостах Донеччини затримано більше 300 осіб, які перевіряються на причетність до бандформувань

Доправлено до територіальних підрозділів поліції майже 100 розшукуваних злочинців, виявлено 112 фактів перевезення смертоносних предметів та 138 – наркотиків. Результати роботи блокпостів в регіоні було заслухано сьогодні під час підбиття підсумків роботи превентивного блоку поліції за 4 місяці поточного року.

Люди, вантажівки, пасажирські автобуси – з терористичною агресією виникла необхідність у створенні бар’єру для витоку із зони АТО заборонених предметів та речовин, аби вберегти українців від біди. З одного боку вони стримують їх обіг, а з іншого – дозволяють вилучати їх тут, на Донеччині, під час обшуків, перевірок та оглядів. Крім того, за допомоги системи стоп-контролю поліцейські затримують тих, хто одного дня взяв до рук зброю та зрадив народу України, а потім намагався потрапити до мирних населених пунктів. Аби заховатися від колишніх «військових колег», щоб влитися у мирні мешканці та розпочати нове життя чи…розповсюджувати російську агресію тут, де люди прагнуть миру…українського миру. В області діє 21 блокпост і 4 КПВВ. Крім того, додатково створено мобільні пости поліції.

«Смертоносне начиння» багажу

За 4 місяці крізь стоп-контроль пройшло більше 28 тисяч вантажівок та близько 150 тисяч легкового транспорту. Кожна з автівок піддавалась ретельній перевірці.

У Покровську процедура огляду салону автівки із залученням службового чотирилапого «спецназу» дозволила виявити арсенал зброї. Автомат, набої, споряджені магазини та димові шашки були заховані серед особистих речей. 28-річний власник вилученого віз небезпечний вантаж на Волинщину.

Перевіряються на відсутність смертоносних предметів у речах та кишенях і пасажири рейсових автобусів.

У Бахмуті чоловік із 8-ма гранатами серед одягу, наражав на небезпеку інших пасажирів, які за одного необережного руху власника могли в мить злетіти у повітря. «Віз додому показати родині», - знизує плечима порушник, який міг запросто не доїхати до них сам та позбавити можливості зустрічі з близькми й інших.

Метадонові «цукерки» та порошок у паспортах

Більше 850 різнокольорових запаяних кульок з небезпечною речовиною вилучено на мангушському блокпості теж за допомоги пухнастого «детективу». Наркотик призначався не тільки для українського споживача, а й для засуджених на території так званої «ДНР». Саме це вилучення допомогло в подальшому не тільки перекрити канал поставки метадону, а й затримати більш серйозного посередника між безпосереднім продавцем та кінцевим замовником.

А ось в Краматорську громадянин, знаючи, що переправляє через блокпост наркотичні речовини, почав чинити активний супротив співробітникам поліції, намагаючись в такий спосіб позбутися головного речового доказу. Правоохоронці знешкодили водія і відкрили кримінальне провадження не тільки за зберігання наркотичної речовини, а й за опір працівникові правоохоронного органу.

Бойовики. Злочинці. Неповнолітні бунтарі

Хтось перетинає блокпост, аби побачити рідних чи влаштуватися на роботу, хтось намагається уникнути відповідальності за злочин, а дехто під виглядом мирного мешканця має на меті дестабілізувати стан або вчинити теракт.

З початку 2017 року більше 100 розшукуваних злочинців завдяки системі стоп-контролю таки постануть перед судом. Крім того, затримано 303 особи, які підозрюються у причетності до незаконних збройних формувань.

На КПВВ Новотроїцьке було затримано колишнього працівника «виправної колонії ДНР». Найманець влаштувався на посаду молодшого інспектора нагляду та безпеки, де здійснював контроль та нагляд за ув’язненими. Але «прослужив» лише 3 місяці, обіцяні «золоті гори» виявилися примарою.

А на маріупольському блокпості поліцейські зупинили розшукуваного за розбійний напад на перехожого. Близько півроку чоловік переховувався від органів слідства за межами міста. Повернення додому поставило крапку у «бігах» злочинця.

Непоодинокі випадки, коли системи «фільтру» дозволяють повертати додому й неповнолітніх, які чи то заради пригод, чи то у якості протесту, не тільки залишають домівку, а й намагаються потрапити у інші міста. Не зупиняють їх ані бойові дії, ані ймовірність стати мішенню для порушників.

Так, мандри студента з Придністров’я зупинилися саме на блокпості. Пішки та автостопом добирався 17-річний студент-іноземець спочатку до Одеси, а потім до Маріуполя, поки не був зупинений маріупольськими поліцейськими. З’ясувалося, що причиною мандрівки стала дитяча цікавість – хлопець вирішив дізнатися, чи співпадає реальна ситуація на Донеччині з тим, що показує телебачення.

Окрім припинення злочинів, співробітники поліції, що чергують на кордонах населених пунктів, виявляють й інші правопорушення. За 4 місяці до Журналу єдиного обліку заяв та повідомлень громадян внесено 1532 факти, за більшістю з яких перевірку вже закінчено та прийнято правове рішення. Наприклад, за 321 фактом відкрито кримінальні провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #поліція #ГУНП
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...