• Головна
  • Аеромапи, ідентифікація голосу та аналіз інформаційних сплесків в соцмережах - поліція Донеччини розвиватиме нові можливості UASC
10:45, 12 травня 2017 р.

Аеромапи, ідентифікація голосу та аналіз інформаційних сплесків в соцмережах - поліція Донеччини розвиватиме нові можливості UASC

Поліцейські презентували Єдиний аналітичний сервісний центр (UASC) керівництву Харківського національного університету внутрішніх справ та представникам компанії «Giuliani Security and Safety» (GSS, США) під час їхнього візиту до відомчого вишу. Зустріч відбулася в рамках взаємодії поліції, науковців та міжнародних експертів в сфері підготовки працівників поліції на базі сучасних технологій.
1

Єдиний аналітичний сервісний центр було створено за ідеєю заступника глави Нацполіції В’ячеслава Аброськіна 5 місяців тому, але він вже став основою безпеки регіону.

Зокрема американських фахівців компанії GSS, яка спеціалізується в сфері безпеки міста, зацікавили розробки поліції Донеччини з інтелектуального відеоспостереження.

Як це працює, у режимі реального часу за допомогою віддаленого доступу продемонстрував у Харкові один з розробників проекту ДенисПефтієв, заступник начальника управління інформаційної підтримки та координації поліції 102ГУНП в Донецькій області.

Підключившись до системи, ядро якої знаходиться в Маріуполі, він показав, як спеціальні камери розпізнають обличчя людей та номери і марки автомобілів, виявляють нетривіальну поведінку людей.

Наразі в Маріуполі встановлено 26 високотехнологічних камер, ще 10 з’являться найближчим часом у Покровську, підготовка до встановлення триває в Бахмуті, Краматорську, Слов’янську, Волновасі. Наряду з великими містами, камерами будуть обладнані й невеличкі населені пункти, в числі перших - – Нікольське та Мангуш.

Крім того, до Єдиного центру будуть підключені всі, звичайні, відеокамери в області.

Однак інтелектуальне відеоспостереження – це лише частина UASC.

- Це велика кластерна система, здатна здійснювати глибокий аналіз великого обсягу неструктурованих даних та з можливістю підключення нових функцій. До UASC одночасно надходить абсолютно вся інформація зі всіх можливих джерел – камер, мобільного додатку «Поліція Донеччини», відкритих відомостей в інтернеті тощо. Людині в ручному режимі проаналізувати весь цей масив інформації, зіставити дані, знайти відповідності, не під силу. Наша система буде робити це автоматично. Диспетчер отримає на руки готовий результат, - зазначив поліцейський.

Денис Пефтієв повідомив, що наразі до UASC підключено також інформаційний центр, який допоможе пришвидшити перевірки громадян за базами даних, зокрема на блокпостах. IT-фахівці обласного главку поліції створили програму, яка узагальнила в одній системі всі бази даних. Якщо раніше перевірка однієї людини займала в середньому 15 хвилин, то тепер – 3-5 секунд.2

Вдосконалення UASC не зупиняється. Серед нових функцій, які зараз впроваджують поліцейські, - автоматичний аналіз інформаційних сплесків у відкритих веб-джерелах. Адже перша реакція на події, в тому числі кризові, в сучасному суспільстві виникає в соцмережах та інтернет-ЗМІ.

- Програма сама прочитає сотні веб-ресурсів та визначить найактуальніші для людей теми за піком твітів чи масовими лайками. Це дозволить вчасно виявити загрозу, адекватно відреагувати та вжити заходів для її нейтралізації, - підкреслив правоохоронець.

У подальших планах розробників – підключити можливість ідентифікації голосу та запустити сервіс, який аналізуватиме дані аеророзвідки та дозволить відстежувати злочинців на місцевості в онлайн-режимі.

Потужна аналітична система спрямована насамперед на превенцію злочинів та попередження тяжких наслідків, аби люди почувалися захищеними, а їхнї життя та здоров’я були поза небезпекою.
5

Аеромапи, ідентифікація голосу та аналіз інформаційних сплесків в соцмережах - поліція Донеччини розвиватиме нові можливості UASC, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Поліція #Донеччина #сучасні_технології
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...