17:00, 8 червня 2017 р.
У кожній шостій ДТП з постраждалими жертвами стали діти
З початку року на території Донецькій області скоєно 338 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими. З них 53 - за участю дітей, в яких 1 дитина загинула та 60 травмовано. Аби зберегти життя дітей, заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін ініціював комплекс превентивних заходів заради зниження дитячого травматизму на дорогах.
Лише 7 ДТП сталося за виною дітей, всі інші – за виною водіїв. Першою аварією з дитиною в 2017 році стала трагедія в Покровському районі, коли водій при об’їзді вантажівки виїхав на узбіччя, у пішохідну зону, та збив маму з 15-річною донькою. Постраждалих доставили у лікарню, але врятувати жінку не вдалося, її донька отримала тілесні ушкодження. Але найстрашніше – водій в одну мить залишив сиротами двох дітей.
Наїзд на дитину на пішохідному переході
У переважній більшості причиною аварій з вини дорослих є порушення водіями правил проїзду пішохідних переходів. Часто автовласники забувають, що при наближенні до нерегульованих пішохідних переходів, на яких перебувають люди, необхідно зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитись, щоб дати їм дорогу.
Жах, коли на тебе летить величезна автівка, скрегіт гальм, удар, ніби з тебе вибивають дух, та гострий біль – такі відчуття були в 10-річного хлопчика з Маріуполя, коли його збила іномарка. Школяр переходив дорогу на пішохідному переході, впевнений, що він у безпеці, але водій не зупинився та наїхав на дитину. Цього ж дня маріупольський водій грубо порушив правила дорожнього руху та не пропустив 15-річну дівчину, яка виходила з трамвая. Обидві дитини опинилися у лікарні.
Потім - тривалий період відновлення, коли ти не можеш поворухнуться, не можеш грати з друзями, займатися улюбленим видом спорту - можливо, до кінця життя. Дитина, яку збиває машина, зазвичай отримує не тільки тілесні ушкодження, але й психологічну травму.
Така ціна недбалості та зайвої самовпевненості дорослих, які не дотримуються правил дорожнього руху. Тому у першу чергу профілактичні заходи спрямовані на те, аби достукатися до водіїв. «Дорослі, бережіть нас» - з таким закликом звернуться діти разом з поліцейськими до учасників дорожнього руху одночасно по всій Донеччині. Флешмоб відбудеться 14 червня.
Діти-пасажири
Ще одна категорія дітей, які потрапляють в ДТП, - діти-пасажири. Так, в квітні на автошляху «Піщевик – Гнутово» був травмований однорічний хлопчик. Водій автомобілю не впоралась з керуванням, виїхала на узбіччя зустрічної смуги, де автівка перекинулась. Водій та три пасажири авто, в тому числі малюк, отримали тілесні ушкодження різної ступені тяжкості.
Дитина на дорозі
В рідких випадках діти травмуються від власної необачності. Найчастішою причиною є вихід на проїжджу частину у невстановленому місці. Так взимку загинула 17-річна дівчина у Добропіллі. Підліток раптово вибігла на дорогу – прямо під колеса шахтного автобусу. Травми виявилися несумісними з життям.
У Краматорську 10-рчний хлопчик потрапив під машину, коли перебігав дорогу поза межами відведених для цього місць. Дитина квапилася у музичну школу.
Поведінка дітей на дорозі дуже залежить від прикладу батьків та закладається з дитинства, адже малеча дивиться на те, як поводяться їхні мами й тата. На жаль, багато дорослих самі подають дітям поганий приклад поведінки в транспорті і на вулиці, часто переходять проїжджу частину на заборонений сигнал світлофора або в непризначеному для переходу дороги місці.
Маленькі водії
Як показує практика, в літній період збільшується кількість випадків дитячого травматизму серед неповнолітніх водіїв - велосипедистів та скутеристів. Підлітки сідають за кермо велосипеду або скутеру, не маючи посвідчення та навичок їзди, не знаючи правили дорожнього руху. При цьому занепокоєння викликає безвідповідальна поведінка дорослих, які знають про недосвідченість водіїв та все одно дозволяють дітям керувати транспортом.
Тому правоохоронці працюють і з дітьми, навчаючи безпечній поведінці на дорозі, і з батьками.
За ініціативою заступник голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна розгорнуто комплекс профілактичних заходів та інформаційну кампанію, спрямовану на запобігання дитячому травматизму на дорогах.
Цього тижня поліцейські завітали до дитячих садочків та оздоровчих центрів, аби нагадати дітям про безпеку на дорозі.
Живий, бо обізнаний
Під час канікул правоохоронці звертаються до батьків з проханням не залишати дітей, особливо молодшого шкільного віку, на вулиці без нагляду, перед виходом дитини з будинку нагадувати йому Правила дорожнього руху, контролювати дії своїх дітей. Для того, щоб дитина почувала себе безпечно у якості пасажира, водіям необхідно пристібати їх пасками безпеки, а при перевезенні маленьких дітей у якості пасажирів автівок, бажано користуватися дитячими автокріслами, адже саме ці засоби безпеки зберегли не одне життя.
Шановні дорослі! Будьте прикладом для дитини в поведінці на дорозі, в якості як пішохода, так і водія. Навчайте дитину, що саме від її поведінки залежить її життя та життя інших учасників дорожнього руху. Неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху. А найголовніше – бережіть своє життя та життя Ваших дітей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:31
1 листопада
15:33
1 листопада
Спецтема
live comments feed...