80 років тому в тресті «Красноармійськвугілля» розпочались масові арешти та розстріли

Цими днями маємо на Донеччині також і сумні роковини: 80 років тому в тресті «Постишеввугілля» (пізніше – «Красноармійськвугілля») розпочались масові арешти та розстріли працівників. Першими були арештовані керівники тресту, управлінці та інженери – загалом 44 особи. 32 із них були розстріляні… Про це повідомив у Фейсбук губернатор Донеччини Павло Жебрівський. 

"Подібні арешти та розстріли відбулись і на інших підприємствах краю. Під жорна російсько-більшовицького терору потрапили також і шахтарі тільки за те, що вони були етнічними греками, поляками, німцями, латишами, румунами і т.д. А кожен, хто мав вищу освіту, вже вважався потенційним ворогом комуністів. 

Згідно із найновішими дослідженнями науковців, у 1937 році в Донецькій області було арештовано понад 27 000 осіб. Це найбільша кількість репресованих серед усіх інших областей УРСР. У наступному, 1938 році, на Донеччині було заарештовано ще понад 12 000 осіб. Після тотального винищення селянства голодомором, російський більшовизм взявся за міста" - написав голова Донецької ОДА. 

Про усе це можна детальніше прочитати у дослідженні «Великий терор» 1937–1938 рр. На Донбасі».

трест «Красноармійськвугілля» арешти розстріли роковини Жебрівський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии

Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25