• Головна
  • Поліція Донеччини застерігає: у зоні ризику стати жертвою торгівлі людьми - вимушені переселенці
10:00, 6 липня 2017 р.

Поліція Донеччини застерігає: у зоні ризику стати жертвою торгівлі людьми - вимушені переселенці

5 липня в обласному главку поліції заступник начальника ГУНП в Донецькій області Віталій Невгад та представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ говорили про те, як в зоні проведення антитерористичної операції правоохоронці протидіють торгівлі людьми

З пропозицією щодо повної взаємодії у протидії таким злочинам до керівництва поліції Донеччини звернулася спеціальний представник та координатор ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми Мадіна Джарбусинова та представник спеціальної моніторингової місіє ОБСЄ в Україні Еліа Валера Серра.

Так, Мадіна Джарбусинова зазначила, що бойові дії в Україні не могли не відобразитися на такому виду злочину проти людини. І ризик стати жертвою значно вищий у соціально незахищених людей та вимушено переміщених осіб.

Kf5vskKx.JPG

Kf5vskKx.JPG

Віталій Невгад підкреслив, що незважаючи на те, що на Донеччині проходить антитерористична операція, протидія торгівлі людьми – є одним з пріоритетних напрямків роботи. Цим у складі ГУНП займається окреме управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, а також співробітники слідчого управління.

- Робота співробітників спрямована на виявлення та попередження таких фактів. Документуємо, припиняємо факти вивезення наших громадян за кордон, затримуємо зловмисників навіть у той момент, коли людина пройшла паспортний та прикордонний контроль, - розповів полковник пол іції.

Він також наголосив, що у цьому питанні поліцейські Донецької області широко взаємодіють зі всіма міжнародними організаціями, які працюють в регіоні.

Окрім того, Віталій Невгад наголосив, що задля попередження та виявлення злочинів проти людини поліція активно співпрацює з прокуратурою Донецької області та Службою безпеки України. Таким чином вдається не тільки врятувати жертв, а й встановити та затримати організаторів злочинних схем, які знаходяться закордоном.

Начальник управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Ігор Карамишев розповів, що важкість документування та виявлення цих злочинів – у їх латентності. У більшості випадках самі жертви сприяють зловмисникам, оскільки приховують від інших свої наміри виїхати за кордон та не звертаються по допомогу.

Тільки нещодавно вдалося врятувати переселенку з окупованої Макіївки, яку намагалися вивезти за кордон. Вона залишилася без житла, засобів для існування, роботи, тому погодилася на райдужні перспективи.

Представники ОБСЄ відзначили роботу поліції Донеччини у боротьбі з торгівлею людьми та зазначили, що готові надавати підтримку в організації підвищення практичних знань, професійних навиків правоохоронців, які залучені до протидії цим злочинам.

Наприкінці зустрічі Віталій Невгад показав, як працює Єдиний аналітичний сервісний центр. Заступник начальника ГУНП в Донецькій області розповів про впровадження мобільного додатку «Поліція 102», завдяки якому людина може викликати поліцію в один клік, не витрачаючи час на роз’яснення. Отримавши сигнал « SOS », правоохоронці миттєво сканують інформацію про місцезнаходження заявника й відправляють на допомогу поліцейських.

MKQAowd2.JPG

MKQAowd2.JPG

kgDGckuR.JPG

kgDGckuR.JPG

rfBdTW7x.JPG

rfBdTW7x.JPG

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ відзначили новації поліції Донеччини та високий рівень забезпечення безпеки в зоні проведення антитерористичної операції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #поліція #ОБСЄ #Торгівлялюдьми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...