• Головна
  • На Донеччині поліцейські анулювали за порушення більше ста дозволів на право носіння та зберігання зброї
16:44, 27 липня 2017 р.

На Донеччині поліцейські анулювали за порушення більше ста дозволів на право носіння та зберігання зброї

Поліція попереджає: підставою для вилучення зброї та анулювання дозволу на неї є притягнення власника зброї до кримінальної відповідальності, зловживання спиртними напоями, наркотиками, порушення громадського порядку, схильність до скоєння злочинів та насильства у сім'ї, постійні конфлікти з сусідами, іншими особами .

jxvIXPEO.JPG

jxvIXPEO.JPG

Як зазначив начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУНП в Донецькій області Микола Вожол, на обліку в поліції Донеччини перебуває 34 674 власників різних видів зброї та пристроїв, в особистому користуванні яких налічується 36 238 одиниць зброї.

З неї - понад 2,7 тисячі нарізної зброї та більше 22,8 тисяч одиниць мисливської гладкоствольної зброї, а також газова зброя, пристрої травматичної дії тощо.

В зоні терористичної агресії особливо нагальним питанням є дієвий контроль за власниками зброї, які повинні дотримуватися встановлених правил та умов зберігання зброї, а також її використання.

Всього за півроку поліцейські перевірили 28 991 власників зброї, що складає 83,6 % від загальної кількості. Контроль здійснюють як співробітники дозвільної системи, так і дільничні офіцери, а також групи швидкого реагування під час патрулювання та профілактичних відпрацювань населених пунктів, зокрема – на лінії розмежування.

Під час перевірок власників зброї за 6 місяців 2017 року співробітники дозвільної системи виявили 1258 порушень правил придбання, зберігання, використання та обліку мисливської зброї та пристроїв. Це втричі більше ніж за аналогічний період минулого року.

В результаті превентивних заходів поліції кількість порушень, пов’язаних із закінченням терміну дії дозволів на зброю, значно зменшилася. Так, лише за 5 місяців кількість неперереєстрованої зброї зменшилася з 54% до 1,2 % (424 одиниці).

За порушення правоохоронцями вилучено у власників 305 одиниць зареєстрованої зброї, при цьому анульовано 198 дозволів на право носіння та зберігання зброї.

"Анулювання дозволів є ефективним превентивним заходом, який дозволяє попередити тяжкі злочини з використанням зброї. Своєчасне анулювання дозволу та вилучення вогнепальної зброї працівниками поліції на законних підставах – це запорука безпеки людей", - зазначив Микола Вожол.

З цією метою поліція Донеччини розгорнула комплекс заходів з виявлення власників, які систематично зловживають спиртними напоями, наркотичними засобами, порушують громадський порядок, схильні до скоєння злочинів та насильства у сім'ї або конфліктують з сусідами, іншими особами. У разі виявлення порушників поліцейські вживатимуть заходів реагування згідно чинного законодавства аж до анулювання дозволу на володіння зброєю.

Поліція Донеччини закликає власників зброї неухильно дотримуватися порядку та умов зберігання зброї, а також своєчасно звертатися у підрозділи дозвільної системи для подовження термінів дозволу на володіння зареєстрованою зброєю та пристроями – щонайменше за місяць до закінчення терміну дії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #поліція #анулювали_дозвіл #зброя #порушення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...