• Головна
  • Рятувальники нагадують правила поведінки в екосистемах
13:20, 17 серпня 2017 р.

Рятувальники нагадують правила поведінки в екосистемах

Теплі літні дні сприяють відпочинку на природі. Незабаром в нашій країні плануються тривалі вихідні і більшість громадян плану є виїхати за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку люди інколи нехтують правилами пожежної безпеки в екосистемах, спричиняючи пожежі.

Перебуваючи парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки. Необхідно бути уважним до місця де ви вирішили розпалити вогнище. Воно повинно бути очищене від сухостою, аби пожежа не поширилась трав’яною підстилкою по поверхні ґрунту. Розведення багать у вітряну погоду – категорично забороняється . Виберіть місце для вогнища й обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- Розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

- Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.

- Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

- Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

- Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо.

- Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

- Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

- Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Також небезпечною може бути залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо.

Якщо Ви потрапили в зону небезпеки

Намагайтесь швидко проаналізувати обстановку: напрямок і силу вітру, стан людей, рельєф місцевості.

Визначте осередок пожежі, напрямок і швидкість її поширення й негайно рухайтесь у безпечне місце.

У разі швидкого наближення фронту пожежі киньте спорядження, залишіть тільки медичну аптечку та необхідний запас продовольства.

Тікати від пожежі слід лише в навітряний бік (іти на вітер), обходячи вогнище пожежі збоку.

У разі наближення пожежі рясно змочіть одяг і ляжте у воду. На мілководді загорніться з головою в спальний мішок, попередньо намочивши його та одяг. Зробіть багатошарову пов’язку для обличчя, яку теж змочуйте водою.

У разі потрапляння у вогнище пожежі необхідно зняти з тіла весь нейлоновий, капроновий та інший одяг, що плавиться, позбутися пального й легкозаймистого спорядження.

Забороняється підпалювати дерева з метою подачі сигналів небезпеки.

Вийшовши із зони пожежної небезпеки, слід відразу ж повідомити в місцеві центри управління в справах ЦЗ й НС про час і місце виникнення та виявлення пожежі.

Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож оберігаймо "зеленого друга" від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.

Пам'ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі, а дотримання вимог правил пожежної безпеки у спекотний період дозволяє уникнути виникненню пожеж та надзвичайних ситуацій. Працівники 9 державного пожежно-рятувального загону звертаються до мешканців м. Покровська, м. Мирноград та Покровського району з метою бути вкрай обережними під час відпочинку та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #Мирноград #рятувальники #пожежна_безпека #правила_поведінки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...