• Головна
  • Якою бути Покровській громаді обговорювали на виїзній консультації
10:04, 24 вересня 2017 р.

Якою бути Покровській громаді обговорювали на виїзній консультації

Якою бути Покровській громаді обговорювали на виїзній консультації

За словами Покровського міського голови Руслана Требушкіна, проект плану розвитку майбутньої Покровської громади буде готовий на початку листопада поточного року. Таку обіцянку він дав під час спілкування з консультантами Донецького регіонального відділення Асоціації міст України.

Нагадаємо, наразі триває конфліктна ситуація між міською владою Покровська і низкою сільських рад, які входять до складу Покровського району. Розбіжності полягають у різному баченні конфігурацій об’єднання територіальних громад. Як каже Руслан Требушкин , близько 90% населення виступає за створення великої міської громади з центром у м.Покровську. Міський голова переконаний у сприятливих умовах для формування заможної міської об’єднаної громади, в якій буде налагоджена співпраця з сільськими і селищними радами та забезпечено пропорційний розподіл благ і ресурсів для усіх населених пунктів.

Однак з таким твердженням не згодні районна влада та ряд сільських і селищних рад. Подекуди навіть стверджують, що обласна держадміністрація разом з міськими чиновниками Покровська чинять тиск на сільради, вимагаючи від них надання згоди на об’єднання згідно з баченням «зверху», тобто виключно в межах перспективного плану. Але у Першотравневій , Новоекономічній , Удачненській та інших радах відстоюють право на створення сільської ОТГ. За думкою першого заступника голови Покровської райдержадміністрації Александра Зябрева , оптимальним варіантом взагалі було б створення в межах району трьох-чотирьох сільських громад, які будуть спроможними і дозволять зберегти та розвивати українське село.

Консультанти проекту ПУЛЬС зазначили, що створення будь-якої об’єднаної громади має грунтуватися, передусім, на засадах добровільності. «Ніхто не має права заважати об’єднуватися так, як бажає більшість населення потенційної громади, - зауважив представник Асоціація міст України в Донецькій області Александр Меланченко, - звичайно, слід враховувати економічні показники та мати у наявності план розвитку, який передбачає досягнення громадою фінансової спроможності».

«Зрештою, якщо потім якась із сільрад вирішить приєднатися до ОТГ з центром у Покровську, останні зміни до Закону про добровільне об’єднання громад дозволяють це зробити», - додав консультант з юридичних питань Костянтин Гацько.

Консультант із стратегічного планування та економічного розвитку Донецького РВ АМУ Андріян Фітьо, зі свого боку, пообіцяв Покровській міській раді Донецької області експертну підтримку і допомогу у складанні плану та стратегії розвитку потенційної Покровської громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #Покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...