• Головна
  • У Покровському історичному музеї пройшов майстер-клас для дітей пільгових категорій ЗОШ №12
17:00, 19 жовтня 2017 р.

У Покровському історичному музеї пройшов майстер-клас для дітей пільгових категорій ЗОШ №12

У Покровському історичному музеї пройшов майстер-клас для дітей пільгових категорій ЗОШ №12

Існує багато версій походження орігамі. Але більшістю це мистецтво розвивалося в Японії, хоча існувало і в Китаї, Кореї, Німеччині та Іспанії.

У перекладі з японської «орігамі» означає «складений папір», його ще називають мистецтвом цілого листа.

З'явилося орігамі майже відразу після появи паперу в Японії. Слова «папір» і «Бог» японською мовою співзвучні. Тому всім паперовим виробам став надаватися релігійний сенс. Вперше почали складати незвичайні фігурки з паперу в монастирях. Вони символізували різних богів, тварин, людей, навіть пори року та природні явища.

Масовість мистецтва орігамі придбало лише у дванадцятому-тринадцяте століттях. Паперові фігурки стали використовуватися під час святкових та весільних церемоній. Через деякий час їх стали використовувати і в якості прикрас для дому.

Але найчастіше використовувалася форма журавля, який спрадавна в Японії вважався символом довголіття та щастя. Така фігурка називалася цуру.

А от сам термін «орігамі» виник і закріпився значно пізніше, порівняно з самим мистецтвом. Це сталося тільки в 1880 році, коли воно увійшло в побут всіх японських сімей.

З 1960-х мистецтво оріґамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися такі напрями, як модульне орігамі, коли фігура збирається з частин – модулів.

Саме з модульного орігамі 19 жовтня 2017 року пройшов майстер-клас в Покровському історичному музеї для дітей пільгових категорій ЗОШ №12, в якому активну участь прийняли учні 2 класу. Майстер-клас проводила майстриня Пхайко Віра Володимирівна. 

Зараз орігамі справжнє міжнародне мистецтво. Японія по праву заслужила звання країни – прародительки орігамі. Згодом з’явилися найрізноманітніші школи та напрямки орігамі. Але всі вони беруть свої витоки саме в Японії.

Старший науковий співробітник

Покровського історичного музею

Корнієнко М.П.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #музей #майстер #клас #орігамі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...