Красноармійський суд звертає увагу інших держорганів щодо припинення публічних звинувачень

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області звертає увагу інших державних органів щодо припинення публічних звинувачень

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області звертається з цим відкритим листом з метою привернути увагу суспільства до проблеми, яка вже тривалий час існує, але останнім часом все більше загострюється, – проблеми публічної зневаги до представників судової влади.

Судова система, суди і судді перебувають під шквалом нищівної критики. Політична заангажованість, тотальна корупція, «законсервованість» системи, протидія змінам та очищенню, непрофесіоналізм та непорядність, ухвалення неправосудних рішень – ось перелік звинувачень, що звучать на адресу суддів майже щодня в медіа-просторі.

Набирає поширення публічне коментування ухвалених судами рішень у вкрай негативному світлі. Висловлювання подібного змісту загалом підтримують емоційну напругу населення та все частіше викликають агресію, спрямовану на суддів. Лунають заклики до фізичної розправи з суддями та мають місце випадки такої розправи.

Наша держава зараз переживає нелегкий і непростий час. Це час внутрішніх змін та боротьби із зовнішніми загрозами в період спаду економічного розвитку та високого градусу суспільної напруги. Непросто всім – і пересічним громадянам, і представникам влади.

Подолання кризових явищ – першочергове завдання влади. Його виконання неможливе без ефективної взаємодії органів усіх гілок влади – законодавчої, виконавчої та судової. Представники органів державної влади повинні розуміти, що зараз украй важливо демонструвати суспільству не тільки професіоналізм, але й єдність, виваженість, стриманість та розсудливість у своїх словах. Особливо під час публічних виступів. Саме представники влади повинні показувати приклад емоційної врівноваженості та спокою.

Проте, вже тривалий час спостерігаємо протилежне. Публічні особи з відвертою неповагою коментують і критикують судові рішення, заявляють про їх неправосудність, хоча ці рішення не скасовані в установленому порядку. Лунають образи на адресу суддів.

Якщо негативні заяви про діяльність судів роблять представники громадськості, це ще можна зрозуміти й виправдати, якщо ж голослівні звинувачення на адресу суддів, відверту неповагу до суду, суб’єктивну критику, часом з ознаками правового нігілізму, судових рішень дозволяють собі представники влади – це неприпустимо в цивілізованому суспільстві, й виправдань цьому немає.

Прикро, але слід визнавати, що в судовій системі та в суддівському середовищі є багато проблем. Проте для подолання цих проблем слід обирати законний шлях, і в державі існують законні механізми розгляду звинувачень на адресу суддів. Учасник судової справи, який не згоден із ухваленим судом рішенням, має право його оскаржити в процесуальному порядку та довести свою правоту. Будь-яка особа, яка має інформацію про вчинення суддею злочину, має право звернутися з повідомленням до правоохоронних органів. Кожен, хто вважає, що суддя вчинив дисциплінарний проступок чи порушив присягу, має право звернутися до компетентних органів – Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.

Суди були й залишаються органами державної влади, що єдині здійснюють правосуддя в державі. Своєчасний, справедливий та неупереджений судовий розгляд справ – запорука суспільного правопорядку та захисту прав людини. В нинішніх умовах цей обов’язок суддів набуває особливо важливого значення.

Частина політиків, представників органів виконавчої влади та й правоохоронних органів ніяк не можуть, або не хочуть, цього зрозуміти. Звинувачувати суди в усіх бідах, корупції, непрофесіоналізмі – найлегше. Але це – політичний популізм та ознака слабкості державної влади. Відверта демонстрація неповаги до суддів з боку представників законодавчої, виконавчої влади, прокуратури та правоохоронних органів поглиблює розкол та породжує агресію в суспільстві, деморалізує його.

Тому закликаємо всіх і кожного використовувати законні методи боротьби з негативом у судовій системі й припинити публічні звинувачення та відкриті погрози на адресу судів загалом та суддів зокрема. Закликаємо використовувати процесуальні механізми оскарження судових рішень та не допускати публічного зневажливого коментування їх змісту.

Державна влада – єдина, і немає жодного значення, представниками якого державного органу ми є: чи народними депутатами, міністрами; чи прокурорами, суддями. Вже давно прийшов час припинити ділитися на гілки влади. Ми всі повинні згуртовувати суспільство, а не роз’єднувати його. Нам слід показувати людям приклад розсудливості та законослухняності, а не потурати анархії та агресивним настроям. Ми повинні зважено та конструктивно критикувати чужі недоліки, а не намагатися виставляти іншу гілку влади в негативному світлі, щоб самим здаватися кращими. Слід поважати один одного і ту спільну справу, яку ми робимо.

суд Покровськ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
26-го апреля, в 12:00, в Мирнограде, в здании ДК "Украина" состоится городской фестиваль патриотической песни. В концерте примут участие ученики всех общеобразовательных школ города, а также воспитанники местных вокальных коллективов.  Жителей и гостей города приглашают посетить данное мероприятие. Об этом говорили 22-го апреля во время аппаратного совещания руководства Мирнограда с руководителями отделов, служб, секторов и управлений.
Общество
22-го апреля а Мирнограде, около 19.00 инспекторами по благоустройству Координационного комитета органов самоорганизации населения было выявлено правонарушителя, который незаконно вывозил мусор и создавал стихийные свалки. На нарушителя был составлен административный протокол по ст. 152 КУоАП "Нарушение правил благоустройства территорий городов и других населенных пунктов", - об этом сообщают в Координационном комитете органов самоорганизации населения г....
Происшествия
Ночью в одной из квартир двухэтажного дома в Мирнограде возник пожар, который привел к гибели хозяйки дома. По данному факту правоохранителями открыто уголовное производство. Об этом сообщает пресс-служба Покровского горотдела. Сообщение о пожаре поступило в дежурную часть Мирноградского отделения полиции около 01:30 ночи. На место происшествия немедленно выехали следственно-оперативная группа полиции и работники ГСЧС. После локализации огня в квартире был...
Общество
Заполняй проектные заявки и развивай свой город - именно об этом говорят в Мирноградском городском совете, когда речь идет о грантовой программе "Бюджет участия города Мирнограда". Так, в рамках данной программы жители Мирнограда имеют возможность реализовать тот или иной проект по благоустройству города, при помощи грантовых средств. Подать свой проект можно до 31-го мая, по адресу: ул. Центральная, д. 9, исполнительный комитет, каб. №12.
Важливо!
Покровське РВУ КП "Компанія "Вода Донбасу" повідомляє, що АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" відмінили проведення ремонтних робіт з відключення ПЛ-35 Котляревська, тому 25.04.2019р. подача води з Карлівської фільтрувальної станції буде здійснюватися в повному обсязі. У зв`язку з необхідністю проведення ремонтних робіт на Рівненському водопровідному вузлі з 11:00 до 13:00 25.04.2019р. подача води буде припинена по Добропільському, Північному, Західному та вод...
Фото
Вчера, 23 апреля, в Покровске состоялось заседание исполнительного комитета. Так, члены исполкома единогласно поддержали решение обезопасить передвижение пешеходов на территории, прилегающей к железнодорожному вокзалу. Как отметила начальник транспортного отдела Юлия Остапчук, в мэрию неоднократно поступали обращения горожан с просьбой запретить проезд транспорта через площадь Свободы. "В связи с этим предлагается ограничить движение транспорта в этой час...
Происшествия
Сегодня, 24 апреля, в 7:39 утра на телефон Службы спасения "101" поступило сообщение о пожаре в частном доме на улице Гагарина в поселке Гродовка. Об этом сообщают в ГПСО-9. На место происшествия выехали спасатели 4 караула ГПСЧ-52 с одной единицей техники. Локализовали пожар в 8:20, ликвидировали в 8:40. Пострадавших нет. Причина пожара и сумма ущерба устанавливаются.
Криминал
Зайдя в магазин, житель Константиновки воспользовался тем, что продавец отвлеклась на другого покупателя, схватил со стола деньги и скрылся. Уже через несколько минут дерзкого вора задержали. По данному факту правоохранители открыли уголовное производство. Как рассказала правоохранителям женщина-продавец, пока она общалась с одним из покупателей, неизвестный мужчина, который также находился в магазине, внезапно схватил со стола деньги и выбежал. Потерпевша...
Общество
В Покровске представители военкомата вышли на улицу, чтобы популяризировать военную службу по контракту и найти подходящих претендентов. Людей привлекают достойной зарплатой и соцпакетом, а ответы на все вопросы соискатели получают из первых уст прямо на площади. Встретить представителей военкоматов можно в зеленых палатках. Они рассказывают о наличии вакантных мест для прохождения военной службы по контракту, условиях и сроках заключения контракта, денежн...
Новости по теме
В Мирнограде выявили нарушителя, который незаконно вывозил мусор и создавал стихийные свалки
Жителей Мирнограда призывают принять участие в грантовой программе по развитию города
У Покровську скасували відключення води у Чистий четвер
В Покровске часть площади Свободы стала пешеходной
В Покровске представители военкомата вышли на улицу, чтобы популяризировать военную службу по контракту
Сутки в ООС: боевики били из минометов и гранатометов, есть погибший и раненый
Гройсман заявил о готовности сотрудничать с президентом Зеленским при одном условии
Обидел учителя — штраф: Рада пытается защитить учителей, а родители школьников паникуют
В Мирнограде почтят память жертв Чернобыльской катастрофы
С какими жалобами обращаются покровчане в мэрию?
Объявления
Разместить объявление в этом блоке Добавить
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25