Красноармійський суд звертає увагу інших держорганів щодо припинення публічних звинувачень

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області звертає увагу інших державних органів щодо припинення публічних звинувачень

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області звертається з цим відкритим листом з метою привернути увагу суспільства до проблеми, яка вже тривалий час існує, але останнім часом все більше загострюється, – проблеми публічної зневаги до представників судової влади.

Судова система, суди і судді перебувають під шквалом нищівної критики. Політична заангажованість, тотальна корупція, «законсервованість» системи, протидія змінам та очищенню, непрофесіоналізм та непорядність, ухвалення неправосудних рішень – ось перелік звинувачень, що звучать на адресу суддів майже щодня в медіа-просторі.

Набирає поширення публічне коментування ухвалених судами рішень у вкрай негативному світлі. Висловлювання подібного змісту загалом підтримують емоційну напругу населення та все частіше викликають агресію, спрямовану на суддів. Лунають заклики до фізичної розправи з суддями та мають місце випадки такої розправи.

Наша держава зараз переживає нелегкий і непростий час. Це час внутрішніх змін та боротьби із зовнішніми загрозами в період спаду економічного розвитку та високого градусу суспільної напруги. Непросто всім – і пересічним громадянам, і представникам влади.

Подолання кризових явищ – першочергове завдання влади. Його виконання неможливе без ефективної взаємодії органів усіх гілок влади – законодавчої, виконавчої та судової. Представники органів державної влади повинні розуміти, що зараз украй важливо демонструвати суспільству не тільки професіоналізм, але й єдність, виваженість, стриманість та розсудливість у своїх словах. Особливо під час публічних виступів. Саме представники влади повинні показувати приклад емоційної врівноваженості та спокою.

Проте, вже тривалий час спостерігаємо протилежне. Публічні особи з відвертою неповагою коментують і критикують судові рішення, заявляють про їх неправосудність, хоча ці рішення не скасовані в установленому порядку. Лунають образи на адресу суддів.

Якщо негативні заяви про діяльність судів роблять представники громадськості, це ще можна зрозуміти й виправдати, якщо ж голослівні звинувачення на адресу суддів, відверту неповагу до суду, суб’єктивну критику, часом з ознаками правового нігілізму, судових рішень дозволяють собі представники влади – це неприпустимо в цивілізованому суспільстві, й виправдань цьому немає.

Прикро, але слід визнавати, що в судовій системі та в суддівському середовищі є багато проблем. Проте для подолання цих проблем слід обирати законний шлях, і в державі існують законні механізми розгляду звинувачень на адресу суддів. Учасник судової справи, який не згоден із ухваленим судом рішенням, має право його оскаржити в процесуальному порядку та довести свою правоту. Будь-яка особа, яка має інформацію про вчинення суддею злочину, має право звернутися з повідомленням до правоохоронних органів. Кожен, хто вважає, що суддя вчинив дисциплінарний проступок чи порушив присягу, має право звернутися до компетентних органів – Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.

Суди були й залишаються органами державної влади, що єдині здійснюють правосуддя в державі. Своєчасний, справедливий та неупереджений судовий розгляд справ – запорука суспільного правопорядку та захисту прав людини. В нинішніх умовах цей обов’язок суддів набуває особливо важливого значення.

Частина політиків, представників органів виконавчої влади та й правоохоронних органів ніяк не можуть, або не хочуть, цього зрозуміти. Звинувачувати суди в усіх бідах, корупції, непрофесіоналізмі – найлегше. Але це – політичний популізм та ознака слабкості державної влади. Відверта демонстрація неповаги до суддів з боку представників законодавчої, виконавчої влади, прокуратури та правоохоронних органів поглиблює розкол та породжує агресію в суспільстві, деморалізує його.

Тому закликаємо всіх і кожного використовувати законні методи боротьби з негативом у судовій системі й припинити публічні звинувачення та відкриті погрози на адресу судів загалом та суддів зокрема. Закликаємо використовувати процесуальні механізми оскарження судових рішень та не допускати публічного зневажливого коментування їх змісту.

Державна влада – єдина, і немає жодного значення, представниками якого державного органу ми є: чи народними депутатами, міністрами; чи прокурорами, суддями. Вже давно прийшов час припинити ділитися на гілки влади. Ми всі повинні згуртовувати суспільство, а не роз’єднувати його. Нам слід показувати людям приклад розсудливості та законослухняності, а не потурати анархії та агресивним настроям. Ми повинні зважено та конструктивно критикувати чужі недоліки, а не намагатися виставляти іншу гілку влади в негативному світлі, щоб самим здаватися кращими. Слід поважати один одного і ту спільну справу, яку ми робимо.

суд Покровськ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
773 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

ФОТО
Нападающий, который вчера выстрелил на улице в двух парней, задержан в порядке статьи 208 Уголовно-процессуального кодекса Украины. Пострадавших нет. По факту возбуждено уголовное производство, событие квалифицировано как покушение на умышленное убийство. Об этом сообщает пресс-служба Покровского горотдела. Вчера около 13.20 в Покровский отдел полиции поступило сообщение о том, что на улице Европейской состоялась стрельба. Установлено, что 26-летний местны...
Культура
3 февраля Покровск посетит Сергей Притула со своим юмористическим шоу "Вар'яти".  Всем покровчанам и мирноградчанам предлагают провести февральский воскресный вечер с невероятным настроением и позитивом, которые всем присутствующим, подарят новые персонажи и роли, характеры и эпизоды. А также неизменно прозвучат искрометные истории от Сергея Притулы. Зрителей ждет 2-часовая программа от "Вар'яти-шоу". Вместе со зрителями "Вар'яти" создают новую историю укр...
Спорт
В Покровске проходит открытый чемпионат города по футзалу. В этом сезоне на старт вышли 27 команд (14 в первой лиге и 13 в высшей). Приятно отметить, что в главном по значимости турнире успешно выступают две команды, представляющие ЦФЗН " Спорт для всех". И если к успехам " Спорта-1" все привыкли, то " Спорт-2" приятно всех удивляет. Команда сумела обыграть одного из фаворитов турнира " Донецксталь", закрутив интригу в чемпионате. В минувшие выходные состо...
Общество
За прошлые сутки спасатели 9-го Государственного пожарно-спасательного отряда выезжали на 4 вызова. Об этом журналистам 06239 сообщают в диспетчерской.  В 14:43 на телефон Службы спасения «101» поступило сообщение о пожаре в Покровске. На улице Алексея Береста горел одноэтажный гараж. В результате пожара сгорела вещи хозяина, а также огнем были повреждены кровля и перекрытие на площади 50 м2. Причина пожара и сумма ущерба устанавливаются. На вызов выезжали...
Общество
В ходе аппаратного совещания руководства Мирнограда с начальниками отделов, служб, секторов и управлений, которое состоялось в понедельник 14-го января стало известно, что в КП "Мирноградский центр первичной медико-санитарной помощи" закупили 160 тестов на выявление заболеваемостью гриппом. Отметим, что тесты по направлению врача можно получить бесплатно. В аптеке же такой тест будет стоить около 250 гривен. В ходе совещания сообщили, что сама процедура те...
Общество
В Свято-Николаевском храме:   Четверг  (17 января): 08:00 – заказные молебны; 16:00 – вечерня; утреня;                              Пятница  (18 января): 07:00 – Царские часы; Изобразительны; вечерня в соединении с Литургией; великое освящение воды; Крещенский сочельник; 16:00 – всенощное бдение с литией;           СУББОТА (19 января): 06:00 – часы; Литургия; великое освящение воды; Крещение Господне; 16:00 – всенощное бдение;           ВОСКРЕСЕНИЕ (20 янв...
Общество
Завтра, 17 января, з 10:00 годин, у відділу освіти Мирноградської міської ради за адресою м. Мирноград, вул. Курська, 1, відбудеться виїзний прийом громадян. Проводите його буде начальник Мирноградського відділення поліції Покровського ВП ГУНП в Донецькій області підполковник поліції Верецун Дмитро Володимирович. Виїзний прийом буде проводитись за попереднім записом, який здійснюють працівники Мирноградського відділення поліції за телефоном (06239) 6-11-30...
Общество
Процессы, происходящие в Украине в последние годы, радикальные перемены в нашей жизни, стали своеобразным накопителем мощного потенциала конкретных действий, который, априори, уже не может быть не использован во благо страны и людей. Конечно же, это, прежде всего, человеческий потенциал. Этот потенциал год за годом аккумулирует и общенациональная программа "Человек года", роль которой заключается не просто в констатации и популяризации достижений людей, до...
Политика
Вчера, 15-го января заместитель мирноградского городского головы Наталья Маслова провела совещание по подготовке помещений для голосования, во время проведения очередных выборов Президента Украины. Об этом сообщают в Исполнительном комитете Мирноградского городского совета. Напомним, что выборы Президента Украины состоятся 31-го марта 2019-го года.
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25