• Главная
  • Нова вимога для отримання паспорта: українці будуть складати мовний іспит?
17:22, 18 декабря 2017 г.

Нова вимога для отримання паспорта: українці будуть складати мовний іспит?

Щоб стати власником синього паспорта з тризубом може знадобитися складання іспиту на знання української мови. На замовлення Кабміну «робоча група провідних мовознавців і практикуючих викладачів» розроблятиме екзамен. Про це «Народна Правда» пише з посиланням на Радіо Свобода.

Раніше отримати український паспорт було не дуже важко, як для документа, за яким можна їздити без візи в 120 країн світу. (32-е із 94 місць у глобальному рейтингу паспортів Global Passport Index 2017.)

Втім, чимало країн світу вимагають складання іспиту для отримання паспорту.

У Польщі треба скласти усний та письмовий іспити з мови.

У Німеччині треба пройти тест із 33 запитань – про територіальний поділ, свята, тварину на гербі та політичні партії. Його можна складати скільки завгодно разів. Тому з першого або –надцятого разу його проходять майже всі.

У Латвії для натуралізації треба скласти три екзамени: на знання мови, історії, права та гімну країни.

Якщо ж людина не пройде натуралізації – вона отримає паспорт Негромадянина, не матиме права голосу, не зможе бути обраною в органи влади та працювати в державних установах.

Нагадаємо, раніше було відомо, що в Україні можуть “зникнути” по батькові громадян. Багато людей просять владу скасувати використання по батькові, вважаючи його пережитком СРСР. Експерти впевнені, що без по батькові цілком можна обходитися, тому що, крім імені та прізвищ, в базах даних фіксується дата народження.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Україна #паспорт #іспит
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...