14:27, 4 січня 2018 р.
У скільки українській сім’ї обійдеться Різдвяна кутя?
Різдво – одне із найвеличніших християнських свят, яке символізує народження Сина Божого. Обов’язковим атрибутом Різдва для кожної сім’ї є накриття святкового столу, на який господині ставлять дванадцять пісних страв на честь дванадцяти апостолів. Головна різдвяна страва – кутя. Іншими стравами можуть бути узвар із сухофруктів, печені фрукти, борщ, голубці з рисом та грибами, каша, салат із овочів, млинці, вареники, оселедець, печена картопля тощо, пише Сегодня.
Порахуємо, у скільки цього року обійдеться приготування традиційної різдвяної страви. Кутю зазвичай готують із пшеничної крупи, рідше – з перловки або рису. Відтак для приготування куті нам знадобиться: 400грам пшеничної крупи, 200 грам маку, 200 грам горіхів, 100 грам родзинок, 100 грам кураги та 100 грам меду. Кожен із цих продуктів має своє символічне значення. Зерно вважається символом воскреслого життя. Мед – символом здоров’я і достатку в оселі, а мак символізує достаток у сім’ї.
Оскільки необхідні для куті інгредієнти не належать до товарів, які підлягають спостереженням Держстату, проведемо власний моніторинг за їх споживчими цінами в супермаркетах Києва станом на 03 січня 2018 року.
Склянка пшеничної крупи вагою 400 грам вартуватиме 8гривень, 200 грам маку – 30 гривень. Заправка куті медом обійдеться у 20 гривень за 100 грам. Цукати і фрукти коштуватимуть: 45гривень за 200грам горіхів, 7гривень за 100грам родзинок, 25гривень за 100грам кураги. Підсумувавши, отримуємо, що для приготування куті вагою 1,5кг на сім’ю необхідно витратити щонайменше 135 гривень. Це приблизно на 10% дорожче минулорічного показника. Нагадаємо, що за нашими підрахунками у 2017 році така ж порція куті коштувала 123 гривні, а у 2016 – 74,50 гривень.
Як свідчать статистичні дані, зростання вартості куті у порівнянні з минулим роком, не є несподіванкою, а відповідає тенденції підвищення цін практично на всі соціально значущі продовольчі товари, за виключенням цукру. Зважаючи на високі ціни на продукти харчування, дуже часто на накриття святкового столу середньостатична сім’я витрачає весь свій місячний бюджет. Однак українці не відмовляють собі в таких радощах, оскільки свято вірять, що чим багатший різдвяний стіл, тим заможніший буде рік. Хочеться вірити, що саме так і буде!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...