14:41, 5 лютого 2018 р.
За тиждень поліція Донеччини притягнула до відповідальності 10 бойовиків та їх пособників
Серед затриманих – бойовик з «1-го Горлівського батальйону» та найманці, які в 2014 році охороняли захоплену будівлю Маріупольської міськради. Зловмисникам повідомлено про підозру в участі у незаконних збройних формуваннях та сприянні їх діяльності.
В ході роботи з розкриття вбивства 4 членів релігійної організації Слов’янська , які були закатовані бойовиками, співробітники кримінальної поліції додатково встановили трьох учасників НЗФ, причетних до окупації міста.
В 2014 році чоловіки несли службу на блокпості поблизу пожежної частини в Слов’янську. Після звільнення міста, один з них, 29-річний житель Горлівки, повернувся додому, де воював у складі «1-го Горлівського батальйону» до лютого 2015 року. Однак у псевдореспубліці зловмисник не прижився та приїхав до Слов’янська, де і був затриманий правоохоронцями. Наразі з ним працюють слідчі.
У Маріуполі поліцейські продовжують виявляти осіб, причетних до захоплення держустанов. Тиждень тому оперативники встановили двох місцевих жителів, які охороняли захоплений міськвиконком. Днями було викрито ще двох «вартових».
51-річний маріуполець з дерев’яною палицею охороняв наметове містечко біля адмінбдівлі та здійснював пропускний режим на блокпості біля виконкому. Пізніше він увійшов до «штабу ДНР» та чергував в захопленій будівлі Приазовського державного технічного університету.
Приєднався до бойовиків і 23-річний безробітний маріуполець, який увійшов у бандформування «Самооборона Маріуполя», яке діяло на той час в місті. Чергував у наметовому містечку, а також на вході до захопленої міськради. До завдань найманця входило не пропускати на територію сторонніх та надавати опір правоохоронцям та військовослужбовцям ВСУ.
Решта затриманих учасників незаконних збройних формувань – здійснювали незаконну фільтрацію громадян на блокпостах бойовиків, а також допомагали будувати та укріплювати їх.
За фактами відкриті кримінальні провадження за ч.2 ст.260 (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) та ч.1 ст. 256 (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності) Кримінального кодексу України.
Триває досудове розслідування, після чого підозрювані постануть перед судом. Учасникам НЗФ загрожує до 8 років позбавлення волі, пособникам – до 5.
Нагадуємо, згідно із законом учасники НЗФ можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно вийшли зі складу терористичних підрозділів та не вчиняли тяжких злочинів. Аби отримати шанс на життя без тюрми, звертайтеся за телефоном 0-800-505-102 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних) або скористайтеся сервісом «Повернися додому» на сайті «Стоптероризм».
Всього з початку року поліція Донеччини викрила 27 бойовиків, з них 23 затримані, ще 4 - оголошені в розшук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:11
8 листопада
16:15
8 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...