• Главная
  • СБУ про протидію та випадки посягань іноземних спецслужб на громадян України
16:32, 19 марта 2018 г.

СБУ про протидію та випадки посягань іноземних спецслужб на громадян України

Службою безпеки України фіксуються непоодинокі випадки посягань іноземних спецслужб та правоохоронних органів на здоров’я і свободу громадян України та членів їх сімей з метою залучення до розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави.

Найчастіше це відбувається під час перебування громадян України за кордоном в службових, приватних справах або на відпочинку. З урахуванням міжнародної та суспільно-аполітичної ситуації, яка склалась, найбільш уразливими залишаються особи, які відвідують територію Російської Федерації або Республіки Білорусь.

У зв’язку з викладеним, СБ України повідомляє, що громадяни України, які збираються здійснити візит до РФ або Республіки Білорусь, перебувають під правовим та юридичним захистом своєї країни – України.

Консульський відділ посольства України в РФ та РБ, а також СБ України гарантують захист і допомогу.

Підставою для звернення до вказаних установ є:

  • затримання державними або правоохоронними органами на території іншої держави;
  • негуманне поводження:
  • фізичний та психологічний тиск на особу з боку іноземних правоохоронних органів або окремих осіб;
  • спонукання до негласного співробітництва з іноземними спецслужбами для проведення розвідувально-підривної діяльності.

Для реалізації своїх прав на захист, громадяни України, при виникненні вищевказаних випадків, можуть звернутись будь-яким зручним способом до органів СБ України, а також Консульських відділів посольства України:

  • в Республіці Білорусь (+37517 283-19-58, +37517283-19-59, електронна пошта [email protected] );
  • в Російській Федерації (+7919 768-77-96, електронна пошта emb _ ru @mfa. gov.ua).

Поряд з цим, СБ України наголошує, що діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України є кримінальним злочином, передбаченим статтею 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), та тягне за собою відповідальність у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

Водночас, громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Україна #СБУ #іноземні_спецслужби #протидія
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...