10:33, 24 травня 2018 р.
Мирноградські правоохоронці нагадали місцевим школярам правила поводження із небезпечними предметами
Позавчора в Мирнограді через вибух небезпечного предмету загинула 54-річна місцева мешканка. Аби застерегти маленьких містян від подібних випадків, інспектори ювенальної превенції Мирноградського відділення поліції вирушили до навчальних закладів міста й розповіли дітям про вибухонебезпечні предмети й речовини, про їхню загрозу життю та здоров'ю.
Так, зібравши школярів в актовій залі, поліцейські розпочали урок безпеки з того, що розповіли присутнім які саме предмети є вибухонебезпечними: «Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди; реактивні та інженерні міни; авіабомби; детонатори; ручні гранати; набої різних видів. Усі вони містять вибухові речовини й можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних дій. Натрапити на них можна будь де - у водоймах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель та навіть на власному подвір’ї»,- зауважив один з інспекторів ювенальної превенції поліції Антон Сябрук.
«Гості в погонах» також пояснили школярам, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від найменшого дотику можуть вибухнути.
«Ця зброя може розірватися в руці. Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й тим, хто в цей момент знаходиться поруч. Тому сьогодні ми хочемо навчити вас правилам безпеки при виявленні незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні. Так, у жодному разі не можна торкатися знахідок власноруч і дозволяти це робити іншим; про знайдені підозрілі предмети слід негайно повідомити дорослих (у школі - вчителів, зателефонувати до служби ДСНС й у поліцію); не можна розпалювати багаття поблизу знахідки; слід запам'ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка й залишити там застережний знак. Категорично забороняється брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому; переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце; намагатися розібрати; використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь; заносити в приміщення; закопувати в землю; кидати в криницю або річку; здавати на металобрухт; використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів - петард чи вибухових пакетів. Невиконання цих вимог та правил як дітьми, так і дорослими може призвести до тяжких наслідків, що, на жаль, трапляються дуже часто і мають незворотні наслідки,- підкреслив старший інспектор ювенальної превенції поліції Олександр Савірський.
Діти залишилися під враженням від бесіди із правоохоронцями і пообіцяли поводити себе обережно, а також розповісти своїм батькам й знайомим про почуті правила безпеки при виявленні невідомих предметів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Стіл кухонний розкладний: вибираємо механізм трансформації
Новини компаній
09:00
18 січня
live comments feed...