Руслан Требушкін: "Цьогоріч міськрада Покровська запланувала провести конкурс хорів “Наше Різвдо на Донеччині"

Київ, 1 липня. Біля Національного театру опери і балету ім. Шевченка відкрилася ФОТОВИСТАВКА “Культурна дипломатія України: світовий тріумф “Щедрика”.

Організаторами виступили Міністерство культури України, Національна опера України, Покровська міська рада, Донецьке регіональне відділення українського союзу промисловців і підприємців.

Символічним відкриттям фотовиставки став виступ Великого зведеного хору, за участю Хору Національної опери України, камерного хору "Кредо", Ансамблю класичної музики

ім. Бориса Лятошинського, студентів музичних навчальних закладів Києва та Маріуполя (всього понад 200 учасників). Диригент Богдан Пліш. Пролунав урочистий музичний твір Миколи Лисенко "Молитва за Україну".

Фотовиставка анонсує міжнародний проект з відзначення 100-річчя європейського тріумфу “Щедрика” і політики культурної дипломатії Української Народної Республіки під патронатом Симона Петлюри.

Світлини виставки розповідають про ідею Симона Петлюри заявити про УНР на весь світ за допомоги демонстрації потужної української культури - організації світового турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця. Зображення видатних українських діячів політики і культури доповнені інформацією про блискавично швидке утілення ідеї гастролей хору, даними про відвідування і враження від виступу капели європейських монархів, захопленими відгуками про українське хорове мистецтво в тогочасних європейських газетах.

Репертуар Капели в Європі та Америці складався з найкращих зразків української музики: колядок, щедрівок, народних пісень Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця. Коронним номером Капели став “Щедрик” в музичній обробці Миколи Леонтовича.

В 1922 році “Щедрик” у виконанні Капели Кошиця прозвучав у Карнегі-холі у Нью-Йорку. Пізніше американець українського походження Петро Вільховський створив англійську версію слів до “Щедрика” і ця англомовна версія української колядки в обробці Леонтовича стала символом Різдва в усьому світі. Широко використовують “Carol of the Bells” в Голівуді. Зокрема, пісня звучить у кінострічці “Один вдома-2”, де знімався теперішній президент США Дональд Трамп.

Одними з ініціаторів міжнародного проекту із відзначення світового тріумфу “Щедрика” і культурної дипломатії Симона Петлюри - міські ради Тульчина і Покровська. Як в Тульчині на Вінниччині, так і у Покровську (тоді Станція Гришино) на Донеччині автор “Щедрика” Микола Леонтович працював над музичними творами.

«Цьогоріч міськрада Покровська запланувала провести конкурс хорів “Наше Різвдо на Донеччині”. Колектив, що переможе на конкурсі, відправиться у світове турне по містах, в яких в 1919 році виступала Українська хорова капела із “Щедриком” Леонтовича в репертуарі», - сказав співорганізатор фотовиставки міський голова Покровська Руслан Требушкін .

Міський голова Тульчина Валерій Весняний повідомив про Угоду між Тульчиним і Покровськом із спільною роботи над увічненням пам’яті Миколи Леонтовича: «7 червня два міста, об’єднані ім’ям Леонтовича, підписали угоду про побратимство. Леонтович став для нас символом єдності України - Схід-Захід разом! Хор, який переможе на конкурсі хорів у Покровську, перед виїздом у турне Європою, спочатку виступить на Вінницькій землі в Тульчині.»

Керівник Донецького регіонального відділення українського союзу промисловців і підприємців В’ячеслав Редько розповів про роботу над ще однією фотовиставкою, що поїде у світове турне із хором-переможцем конкурсу у Покровську: «В якості супроводу світового турне кращого хору України йде формування фотовиставки “Європейський слід в становленні української промисловості. Кінець 19 — початок 20 ст.” з метою відображення ролі та значення підприємців з Європи та іншого світу при формуванні розділів Музею історії промисловості України. До участі в створенні фотовиставки запрошуються усі регіони країни

Ця фотовиставка і супутня презентаційна програма спрямована на просування українських торгових марок і товарів на світовому ринку, пошук міжнародних партнерів для залучення інвестицій до економіки України та відновлення інфраструктури, створення нових робочих потужностей для місцевого населення після відновлення миру на Донеччині.

Напередодні на прес - конференції для українських та іноземних ЗМІ в приміщенні Національної опери України за участю Міністра культури України Євгена Нищука, відомого італійського диригента Рікардо Муті, голівудського актора Джона Малковича відбулось представлення проекту міським головою Покровськ.

Виставка працюватиме в Києві з 1-го липня і триватиме до 1 вересня , а потім експозицію відправлять регіонами України та супроводжуватиме у 1919 році хор-переможець конкурсу у Покровську в турне країнами Європейського Союзу а Америки.

Руслан Требушкін: "Цьогоріч міськрада Покровська запланувала провести конкурс хорів “Наше Різвдо на Донеччині", фото-1 Руслан Требушкін: "Цьогоріч міськрада Покровська запланувала провести конкурс хорів “Наше Різвдо на Донеччині", фото-2 Руслан Требушкін: "Цьогоріч міськрада Покровська запланувала провести конкурс хорів “Наше Різвдо на Донеччині", фото-3 Руслан Требушкін: "Цьогоріч міськрада Покровська запланувала провести конкурс хорів “Наше Різвдо на Донеччині", фото-4
Требушкін хор конкурс Щедрик
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25