У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918»

23 липня в КЗ «Покровський історичний музей» о 1400 відбулася презентація виставки-дослідження, присвяченої історії французьких інвестицій в економіку України«Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція». Цедослідження маловідомої теми взаємозв’язків України з державами Європи та всього світу кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя, яке руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Перша частина проекту була присвячена бельгійським інвестиціям в Україну кінця ХІХ – початку ХХ століття і була презентована в Покровському музеї у травні 2017 року. Друга частина розповідає про взаємозв’язки із Францією, а третя частина включатиме історію взаємовідносин з іншими країнами Європи та Америки.

Друга частина проекту презентує музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції періоду 18701918 років.На виставці представлено майже 230 історичних документів і подій тих часів. Представлені портрети і фотокартки французьких і українських підприємців, засновників і керівників заводів, рудників, шахт, створених за участю французького капіталу. На фото відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, образи яких вражали уяву сучасників, робітників-металургів.

Основою для виставки стала колекція дніпровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 20112015 років купував історичні документи в Європі. Зібрані матеріали передали Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького. Директор музею Надія Капустіна ініціювала їхнє вивчення та аналіз. Подальші дослідження проводила Валентина Лазебник. Експозицію сформували Валентина Лазебник та дизайнер Юрій Малієнко.

Серед унікальних документів – акції, видані у Парижі, унікальні фото рудників і Гданцівського заводу, автографи французьких підприємців на цінних паперах музейної колекції – Р. Р. Дюваля, П. Дарсі, Е. д`Уасселя, П. Думера, Є. Пастера, Ж. Боннарделя, М. Верстрата. Представлена реклама підприємств, документи, фото православного храму, побудованого французами у ті часи, а також фотокартки старого французького кладовища у Дружківці із залишками пам`ятників на могилах.

Участь у презентації виставки візьмуть:

-Валентина Лазебник – дослідниця, завідувачка відділом Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького;

-Дмитро Піркл – меценат;

-Катерина Філонова – заступник генерального директора Донецького обласного краєзнавчого музею з наукової роботи;

-представникиПокровської міської ради та відділу культури.

Виставку представляє Донецький обласний краєзнавчий музей у рамках проекту Українського кризового медіа-центру «Музей відкрито на ремонт». Після Покровська виставка вирушить у Маріуполь.

У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918», фото-1 У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918», фото-2 У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918», фото-3 У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918», фото-4 У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918», фото-5 У Покровську відбулась презентація виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918», фото-6
Покровск выставка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии