Краєзнавці та активісти встановили інформаційну дошку на будинку колишньої земської школи селища Миколаївка

В рамках проекту «Жовта лінія» в селі Миколаївка Новоекономічної сільради 16-го вересня краєзнавці, активісти і місцеві жителі встановили інформаційну дошку на будинку колишньої земської школи. Сталося це завдяки тому, що будівля школи визнана об'єктом культурної та історичної спадщини України.

Земська школа в селі Миколаївка (Расєйка) є головною і єдиною архітектурною пам’яткою села. 1903-1917 роки – це період інтенсивного будівництва земських шкіл у нашому регіоні. Саме тоді були побудовані школи у селахГродівка,Новоекономічне, Сергіївка, Новотроїцьке, Сонцівка, Григорівка (зараз Разіне), Миколаївка та в інших.

На початку ХХ століття бурхливий розвиток в архітектурі отримав український модерн, поєднавши в собі народний стиль (романтизм) і раціональний модернізм, які передбачали інтенсивний і мальовничий декор. В архітектурному оздобленні одної будівлі могли бути використані форми й елементи кількох архітектурних стилів у залежності від містобудівного середовища, характеру й функції самої споруди. Криволінійні обриси вікон сільської земської школи - деталь характерна саме для стилю модерн, що не терпів одноманітності.

Основну частину витрат з будівництва сільських шкіл брало на себе земство, істотну допомогу надавали сільські товариства. Вартість будівництва однокласного сільського училища обходилася в 1 023 рублі. Така школа, як у Миколаївці, передбачала 3 роки навчання 50 учнів. Як правило тут був один учитель. 

Будівля цегляна являє собою прямокутник в плані з високими цоколем та стелями. Композиція будівлі симетрична з центральним входом. Віконні отвори, розташовані симетрично що до головної осі будівлі (по три з кожної сторони). Характерними особливостями будівлі є плоскі рустовані віконні лиштви з П-образними сандриками. А керамічну плитку для підлоги виготовляли у місті Слов'янську на заводі акціонерного товариства «Дзєвульський і Лянге».

Довгий час при радянській владі тут була початкова школа. Зараз існує реальна загроза знищення цього архітектурного об’єкта. Будівля знаходиться у занедбаному стані. 

Саме тому будівлю земської школи в рамках проекту «Жовта лінія» і було визнано об’єктом культурної і історичної спадщини України у Покровському районі.

Але спочатку з ініціативи місцевих краєзнавців було вирішено провести 16 вересня захід з очищення та прибирання території навколо будівлі колишньої земської школи.У цьому заході прийняли активну участь краєзнавці , активісти та місцеві мешканці. А саме: Ганна Нестеренко (Миколаївка), Олексій Бурковський, Оксана Бурковська (с. Новоекономічне), Сергій Бурковський, Ірина Бурковська (Дніпро), Дмитро Кащеєв, Володимир Зазимко, Сергій Луковенко - молодший (м. Мирноград), Владислав Мономах та інші. Суттєву допомогу надав учасникам заходу житель села Миколаївка Володимир Ковальов. - Повідомив нашому сайту ініціатор данного заходу краєзнавець Сергій Луковенко.

Головною метою проекту «Жовта лінія» є прагнення привернути увагу громадськості і місцевої влади до стану, у якому знаходяться об’єкти культурної і історичної спадщини, попередження про можливі втрати цих об’єктів.

Проект «Жовта Лінія» - це документація об’єктів архітектурної та монументально-декоративної спадщини ХІХ - ХХ століття на території Донецької та Луганської областей. Українські музеї ще з радянських часів успадкували вибірковий метод роботи з історією. До сьогодні деякі інституції вдаються до витіснення незручної історії та приховування неоднозначних фактів. Це призводить до втрати надзвичайно важливих знань та артефактів. Багато цінних архітектурних споруд та творів монументального мистецтва сьогодні під загрозою руйнування, як з ідеологічних, так і з побутових причин. «Жовта Лінія» покликана окреслити  та підкреслити важливі та недостатньо актуалізовані сьогодні архітектурні явища. Фото та відео документація, представлена в форматі музейної виставки наголошуватиме не тільки на необхідності архівування та систематизації даних про важливі  об’єкти, а й популяризуватиме їх серед місцевого населення, тим самим просуваючи ідею збереження.

Проект реалізується  Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Новоэкономическое архитектура памятка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Вчера, 22-го мая, в Мирнограде состоялась 60-я очередная сессия Мирноградского городского совета VII-го созыва. Из 34-х депутатов на сессии присутствовало - 20 народных избранника, по уважительной причине отсутствовали 14 депутатов.  Перед началом сессии мэр Мирнограда Александр Брыкалов поздравил с Днем рождения депутатов-именинников межсессионного периода. По традиции, сессия горсовета была открыта Государственным гимном Украины. После чего, депутатский...
Важно
Стоимость проезда повысили на маршрутах городских, а также на маршрутах Покровск - Шевченко и Покровск - Родинское. Сегодня, 23 мая, члены исполнительного комитета Покровского городского совета поддержали повышение стоимости проезда на нескольких маршрутах общественного транспорта. Об этом сообщает 06239. Соответствующий проект решения опубликован на сайте горсовета. "В марте было проведено обследование пассажиропотока на городских автобусных маршрутах и ​...
Общество
Покровсько-Ясинуватським об’єднаним міським військовим комісаріатом спільно з Військовою службою правопорядку розшукуються військовослужбовці, які самовільно залишили військову частину або місце служби, та мешкають на території Покровського району та м.Селидове. Звання П.І.Б. майор ЧУРСІН Олександр Валентинович солдат БАБЕНКО Іван Юрійович солдат ЛУЦЕНКО Андрій Валерійович солдат КОЛІСНІЧЕНКО Антон Геннадійович рядовий АНТИПЕНКО Олександр Олександрович сол...
Общество
В Донецкой области мошенники под предлогом подработки выманивают у студентов и старшеклассников персональные данные, чтобы затем оформлять на них кредиты. Об этом сообщила пресс-служба полиции Донецкой области. Недавно мошенники обманули 18-летнюю студентку из Мирнограда. Девушка увидела объявление о подработке с ежедневным доходом 500 гривен. «Представительница фирмы» рассказала, что они занимаются услугами по перечислению средств, пополнению мобильных те...
Общество
Каждый покровчанин хотя бы раз бывал в поездке железной дорогой, однако даже завсегдатаи поездов не всегда осведомлены о всех правилах и бесплатных сервисах «УЗ». Как перевозить питомцев, продлевать билеты, какие требования проводника можно игнорировать – далее. Возврат и обмен Первый и самый «болезненный» для кошелька покровчан вопрос: что делать с приобретенным билетом, если заболел, опоздал на поезд, передумал ехать, то есть по той или иной причине поез...
Афіша
Урочисте відкриття 5 червня
shopping
В магазине представлен большой ассортимент товаров для новорожденных и подростков. Вас порадует представленная цветовая гамма и наличие всех размеров. У нас Вы найдете коллекции детского белья фирмы: Conte , Anabel Arto, Gabbi, baykar ,Arti –это нижнее белье, носочки, колготки, лосины, пижамы, домашние костюмы, купальники, шорты для купания. Расцветки самые разные: классический белый, сдержанные пастельные оттенки и яркие, контрастные цвета, однотонные и с...
Общество
Сотрудники полиции Покровска стали участниками конкурса "Выбери лицо полиции Донетчины". Об этом сообщает 06239.     Цель конкурса – популяризация профессии правоохранителя, повышение уровня доверия населения к полиции. Победителем окажется тот, кто наберет большее количество голосов граждан. Наиболее "рейтинговое лицо" будет задействовано в профориентационной работе и изготовлении имиджевой продукции для населения. Продлится конкурс до 31 мая.   Жителям П...
Афиша
Группа «résonance», хоть формально и является камерной частью симфонического оркестра, а также часто причисляемая к ряду современных рок-групп, по сути, не является ни тем, ни другим. Репертуар группы – это не просто рок-музыка. Это произведения, которые уже давно вошли в золотой фонд человечества, музыка, созданная самыми талантливыми людьми планеты. Данная программа концерта предлагает новый взгляд на саму суть песни. Отбросив шаблоны, слушатель проника...
Новости по теме
Туристический сбор и ликвидация шахты: в Мирнограде состоялась 60-я сессия горсовета
Жителям Покровска придется платить за проезд на одну гривну больше: в мэрии повысили стоимость
У Покровську військомат розшукує військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину
Новая схема мошенников: на студентов и старшеклассников в Мирнограде оформляют кредиты
9 тысяч за курение и продление билетов: что нужно знать покровчанам об «УЗ»
В Покровске открылся Магазин детского белья «Kidguru» все для маленьких модников и модниц
Жителям Покровска предлагают выбрать "лицо полиции Донетчины"
У Мирнограді відкрився кабінет апаратного лікування, консультації та діагностики зору "Гострий зір"
В Мирнограде утвердили проект ликвидации шахты "Родинская" ГП "Мирноградуголь"
Бедные или хитрые? Бойко с женой задекларировали десятки миллионов на счетах и наличными
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25