«Невідомі сторінки історії міста Мирнограда. Національні меншини», - в Мирнограді пройшла 10-та міська історико – краєзнавча конференція

12-го жовтня, в Мирнограді, в бібліотеці – філії №1 пройшла 10-та міська історико – краєзнавча конференція на тему: «Невідомі сторінки історії міста Мирнограда. Національні меншини.»

Дуже почесна та приємна місія була надана голові Донецької організації Національної Спілки Краєзнавців України Романьку В.І., який на початку краєзнавчої конференції вручив членські квитки і значки новим членам Національної Спілки Краєзнавців України - завідуючої бібліотекою – філією №1 Наталії Бобрової, вчителю історії ЗОШ №10 Олені Баженової та завідуючої народним музеєм історії шахти «Центральна» Марині Путіліній. Головою Мирноградської спілки краєзнавців був обраний член НСКУ Сергій Пантелійович Луковенко.

Відмітимо, що програма конференції складалась з п’яти виступів. Тему заселення Запорізькими козаками території сучасного Покровського району висвітлив член Національної Спілки Краєзнавців України Сергій Луковенко. Коротко і змістовно виступив Настоятель храму св. Петра і Павла УГКЦ Отець Іван (Василенко) та прихожані церкви пані Софія та пані Марія, які розповіли про процес переселення з Західних областей України Лемків, Бойків на територію Донбасу. Учениці 9-А класу ЗОШ №10 Скочко Анастасія, Шевченко Софія, Лисанська Дар’я (науковий керівник Баженова О.В.) розповіли про велике переселення греків з Криму. Відвідувачі заходу мали змогу поспілкуватися з членом Вищої Ради мусульман України Галінзяновим Р.А., який розповів про мусульманську громаду міста Мирнограда, про культуру та традиції татар. Перед слухачами виступив Анаталій Тищенко, який з власного досвіду розповів про багатонаціональну родину Криму.

Член Національної Спілки Краєзнавців України Овсяник Л.В. (м. Покровськ) розкрила тему «Колонія Мемрик. Німецьки товарші на Новоекономічному руднику». Методист центральної міської бібліотеки підготувала матеріал на тему «Болгарські друзі на шахті 5/6». Приємною несподіванкою став виступ театральної студії «Дукач» (керівник Дворянчікова В.В.) з міста Покровська. Про найпоширеніші узори національного одягу в давнину, як по одягу відрізняли заміжню жінку від незаміжньої дівчини, що одягали взимку, чим прикрашали верхній одяг про все це учасники конференції дізналися зі слів Вікторії Дворянчікової, та показу моделей національного одягу.

Наостанок, ведучий конференції Сергій Луковенко зазначив, що Україна – багатонаціональна держава. І ми повинні докласти усіх зусиль, щоб представники інших національностей відчували, що вони є повноправними членами нашого суспільства.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє член Національної Спілки Краєзнавців України Сергій Луковенко.

Мирноград история конференция
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25