• Главная
  • У Покровську вшанували пам’ять жертв «Великого терору»
14:16, 2 ноября 2018 г.

У Покровську вшанували пам’ять жертв «Великого терору»

2 листопада 2018 року в Покровському історичному музеї до 80-ї річниці «Великого терору»1937 -1938 років відбувся кінолекторій «Згублені долі». 

На заході були присутні студенти Покровського педагогічного коледжу, які прослухавши наукового співробітника, переглянули документальний фільм, та  хвилиною мовчання, вшанувати пам’ять жертв «Великого терору в Україні 1937 -1938 років».                                                                       

Метою таких заходів є гідне вшанування пам’яті жертв «Великого терору»,  донесення до українського суспільства та світової спільноти об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.

Український інститут національної пам'яті називає «Великий терор» масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР та особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. «Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація».

Головною метою сталінського терору: було прагнення  зміцнити і захистити свою владу. Намагання придушити всякі виступи проти радянської влади. Не допустити формування міцної опозиції режиму. Ліквідувати прояви українізації. Знищити прагнення українців до самостійного, національно-державного і культурного життя. Позбавити українців історичної пам’яті. Заборонити різні релігійні течії, зруйнувати храми.

За даними Служби Безпеки України тільки у 1937-1938 роках було заарештовано 267 579 осіб, з них 122 тис. розстріляно.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Покровськ #музей #великий_терор
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...