• Главная
  • В Покровському історичному музеї сформована виставка «Голодомор очима очевидця»
13:29, 24 ноября 2018 г.

В Покровському історичному музеї сформована виставка «Голодомор очима очевидця»

В Покровському історичному музеї сформована виставка «Голодомор очима очевидця»

Починаючи з 2007 року кожну четверту суботу листопада український народ вшановує пам'ять загиблих в роки Голодомору 1932-1933рр. Страшним болем для селян-трудівників стали голодні роки. Зважаючи на жахливі масштаби і цинізм голодоморного акту, його чітко спланований характер, ми іменуємо його Геноцидом.

Саме з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів в Покровському історичному музеї була сформована виставка «Голодомор очима очевидця». Виставка основана на світлинах нашого земляка, фотографа, літописця Марка Микитовича Залізняка. В важкі роки він знімав події колективізації, розкуркулення та голодомору. Йому було дозволено фотографувати, але фотографував він лише те що дозволяли. До нього часто приходив міліціонер та казав: «Бери апарат – фотографуй нам шкурників». Саме ці світлини згодом увійшли до підручників історії, друкувалися в місцевих газетах, у «Голосі України», в австралійській газеті «Вільна думка» та в багатьох інших.

Після смерті Сталіна, Марко Микитович почав вести щоденники, в них він описував ті події, які йому вдалося зафіксувати. Саме тому до архіву Марка Микитовича ввійшли не тільки фотографії, але й підписи та анотації до них, що збільшило цінність та унікальність його світлин.

Створена виставка буде діяти в історичному музеї до 10 грудня, тож всі охочі можуть ознайомитися з історичним спадком Марка Залізняка.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Покровськ #музей #виставка
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...